Korona-sız, Tedbir-siz İlk Bayram!

Sabah, Bayram Namazına gidildi, daha sonra da akraba ve dostlar ziyaret edildi...

Pandemi nedeniyle 2 yıldır Ramazan ve Kurban bayramlarında 'Herşeyin Başı Sağlık' diyerek pandemi kurallarına uyuldu ve maalesef bayramlar kutlanmadı, daha doğrusu kutlanamadı.

Aşıların çıkması ve vatandaşların bilinçlendirilmesi ile birlikte Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına dikkat edilmesiyle birlikte ciddi anlamda vaka sayılarında bir düşüş yaşandı.

Bu da tabi bir çok serbestliği beraberinde getirildi. Önce mesafeler kaldırıldı sonra da bazı alanlarda maske zorunlulukları kaldırıldı... ve son olarak da uzuuuuun bir süredir yaşayamadığımız, hasret kaldığımız toplu iftar sofraları ve bayram kutlamaları için bu sene yasak getirilmedi.

Ve 2 yıllık hasret sona erdi...

Aileler, toplu olarak iftar sofralarında buluştu, ve hasret kalınan Ramazan ayı da böyle ce dolu dolu geçirildi.

Bayram'da da yasakların gelmemesi ile beraber aileler bir araya gelerek bayram sevinçlerini bir arada yaşadı, akraba ve dostlar ziyaret edildi.

İki yıldır hasret kaldığımız bayram ziyaretlerinin tadını bayramın son gününe, son saatine ve son dakikalarına kadar yaşadık.

Çocuklar şekerlerini toplamanın sevincini yaşadı, yetişkinler de büyükleriyle uzun bir sürenin ardından yeniden bir araya gelmenin sevincini yaşadı...

Tabi bu zorlu süreçte, aramızdan ayrılarak hayatlarını kaybedenlere de Allahtan rahmet diliyorum....

Bir daha böyle bir hastalıkla karşılaşmama ümidiyle... Vesselam...

M. Yusuf Güneş

Muhammed Yusuf Güneş Mardin Life Yayın Grubu

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle