Korucular eğitimden geçiyor

İçişleri Bakanlığınca Mardin’de görev yapan güvenlik korucuların akademisyenler tarafından "Hizmetiçi Eğitim" semineri verildi. Seminerde eğitimden geçen korucular “Vatan hizmetinde seve seve canlarımızı feda edeceğimize dair namus ve şeref sözü veriyoruz”sözünü verdiler.

GÜNCEL

Özel bir otelin konferans salonunda verilen seminere Vali Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Bayram Demirtaş, Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi akademisyenleri, protokol üyeleri ve güvenlik korucuları katıldı.

Eğitim semineri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

MARDİN BATI İLLERİNDEN DAHA GÜVENLİ

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Yaman terörle mücadelede oldukça önemli bir noktaya gelindiğine belirterek, "Terör örgütünün beli kırıldı. Bugün için dağda aç bir vaziyette geziyorlar ve 7- 24, yaz-kış operasyon mantığı çerçevesinde, operasyonlarımız devam etmektedir. Bölgemizdeki bütün illerde ve ilçelerde artık huzur hâkim oldu. Bunu sağlayanlar da sizlersiniz sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde bölgedeki bütün valilerimiz bölgedeki bütün kaymakamlarımız bölgedeki jandarma ve emniyet teşkilatımız ve en başta siz kahraman korucularımız olmak üzere buradaki hemşerilerimizle beraber yürütüyoruz. Bunun da sonuçları ortada Mardin artık batıdaki illerden daha huzurlu Bu da sizin sayenizde. Başarılı operasyonlarımızın başarılı faaliyetlerimizin hepsinde sizin kahramanlıklarını imzası var bundan dolayı gururluyum il Valisi olarak her zaman sizlere olan desteğimiz devam edecek.”dedi.

 

NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ VERDİ

Korucular adına bir konuşma yapan 20 yıllık geçici köy korucusu Celal Çakas ise “Eğitici yapıcı ve yol gösterici olan bu hizmet içi eğitim biz güvenlik korucularına ayrı bir şevk ve motivasyon verecektir. Vatanın birliği ve bütünlüğü için canla ve başla çalışmaya devam edeceğiz. Vatan hizmetinde verilecek her türlü görevi üstlenmeye hazırız. Bu uğurda seve seve canlarımızı feda edeceğimize dair namus ve şeref sözü veriyoruz.”diye konuştu.

 

İLETİŞİM VE EMPATİ SUNUMLARI YAPILDI

Koruculara kişilerarası iletişim ve empati konularında sunumlar yapıldı. Seminerde bir sunum yapan Prof. Dr. Özcan Güngör, toplumumuzun temel taşlarından biri olan aile yapısı ile milli, kültürel ve ahlaki değerler hakkında bilgi verdi. Güngör, daha sonra yardımseverlik, misafirperverlik, hoşgörü ve fedakârlık konuları hakkında konuştu.

Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, konuşma yaptı, güvenlik korucularının önemi hakkında bilgiler verdi. Vatanseverlik, tarih bilinci, milli ve manevi değerlere değinen Kutluca'nın konuşmasının ardından güvenlik korucularının sorun ve talepleri dinlendi.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle