Kum Şehri - Anna Carey Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kum Şehri kimin eseri? Kum Şehri kitabının yazarı kimdir? Kum Şehri konusu ve anafikri nedir? Kum Şehri kitabı ne anlatıyor? Kum Şehri PDF indirme linki var mı? Kum Şehri kitabının yazarı Anna Carey kimdir? İşte Kum Şehri kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Anna Carey

Çevirmen: Onur Kınacı Birler

Editör: Pervin Salman

Tasarımcı: Pınar Yıldız

Orijinal Adı: Once

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053434900

Sayfa Sayısı: 320

Kum Şehri Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Peşinizde sürekli sizi ele geçirmeye çalışan birileri varken kime güvenebilirsiniz?

Eve okuldan kaçtığından beri ilk defa huzurla uyuyabilmektedir. Yeni Amerika'daki kadınları bekleyen korkunç kaderden çok uzakta, kendileri için bir cennet sayılan Califia'da yaşamaktadır. Ama bu güvenli hayatın bir bedeli vardır: Sevdiği genci, Caleb'ı, yaralı bir halde Califia'nın girişinde bırakmaya zorlanmıştır. Eve, Caleb'ın başının dertte olduğunu duyunca, onu kurtarmak için tekrar dışarı çıkmaya karar verir ama bunu başaramadan yakalanarak Yeni Amerika'nın başkenti Kum Şehri'ne getirilir. 

Şehrin duvarları arasına hapsolan ve geçmişiyle ilgili şaşırtıcı bir sırrı ortaya çıkaran Eve, Caleb'ın yaşadığını öğrenince onunla olabilmek için hapishaneden kaçmaya çalışır ancak bunun ölümcül bir bedeli olacaktır. Genç kız, sevdiklerini kurtarmak ile Caleb'ı sonsuza kadar kaybetmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

"Sürükleyici, heyecan uyandıran bir macera ve aşka taptaze bir bakış." 

-Lauren Kate- 

"Düşündürücü, kalp sızlatan ve romantik bir hikâye... Bir solukta okudum." 

-Cynthia Hand-

Kum Şehri Alıntıları - Sözleri

 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldı­yor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmadan önce onlara gereken değeri vermelisin.”
 • "Anılar, onlara izin verdiğin takdirde seni mahveder.”
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin."
 • "Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu."

Kum Şehri İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Serinin ikinci kitabı oldukça akıcı: Kitapta Eve'in Kum Şehri'ne götürülmesi ve orada başından geçen olayları okuyoruz.Kral'ın ısrarla Eve'i istemesindeki sebep beni şaşırttı. Gerçekten de ummamıştım. Güzel bir sürpriz oldu. Bir de Reginald ile ilgili bir bomba var kitapta. Buna da şaşırdım. Aslında kitabı kısaca özetlemek istiyorum ama okumamış olanların da hevesini kırmak istemiyorum. Okuyun güzel bir devam kitabı. (Elif DOĞANAY)

Dün başladım bugün bitirdim. İlk kitap gibi akıcıydı. Ama aklıma takılan bir kaç nokta vardı. Kitap boyunca o noktalara mantıklı açıklama bekledim, maalesef cevaplarımı bulamadım. Öncelikle Eve'e bir sorum olacak. Caleb bu senin için bu kadar önemli ise Califia'ya ulaştığınızda neden onu bacağı yaralı bir halde bıraktın? Hadi bırakmanı anladık diyelim. Bütün askerler seni arıyordu en güvenli yer senin için orasıydı. Peki o zaman neden 3 ay sonra Caleb'i aramak için oradan kaçtın? Hala tehlikeli durumlar devam etmiyor muydu? Burası hala kafamda dönüyor Eve'in neden böyle yaptığını anlayamadım. Arden' e çok üzüldüm tam amacına ulaşmıştı ki Eve'in peşinde yine en başa döndü. Caleb'i sonu zaten üzdü. Ama yazarın bizi inandırmaya çalıştığı gibi olduğunu düşünmüyorum. Bakalım 3. kitapta neler olacak? (Victra)

Yaklaşık 3 yıldır benimle olan bu iki kitabı her yıl birden fazla okuyorum. Bende olan etkisi kişisel ve tarihsel mi yoksa genelinde de böyle mi orası tartışılır. Fakat muhteşem bir hayal dünyasına dalıyorum her okuduğumda. Bir günde bitirilecek bir kitap. (miraç güneş)

Kum Şehri PDF indirme linki var mı?

Anna Carey - Kum Şehri kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kum Şehri PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Anna Carey Kimdir?

Anna Carey Kitapları - Eserleri

 • Yeni Dünya
 • Kaçış
 • Kum Şehri
 • Başkaldırı
 • Sobe

Anna Carey Alıntıları - Sözleri

 • “Sevdiğin biri için her şeyi yaparsın,” dedi sonunda. “Ve ne zaman artık kendinden verebileceğin bir şeyin kalmadığını düşünsen yine yaparsın. Yapmaya devam edersin. Çünkü yapmamak seni öldürür.” (Başkaldırı)
 • Yıldızlara bakınca biraz yatıştım. Bilmem nedendir, ben ve benim gibiler bu yıldızları, kendilerine yakın sayarlar. Onların şu sıra kendi ışıklarını yakanlardan daha çok bize yakın olduğunu sanarlar. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldı­yor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmadan önce onlara gereken değeri vermelisin.” (Kum Şehri)
 • Her insanın her an elde edebileceği mutluluğa, yaşamak mutluluğuna kavuşmuştum. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin." (Kum Şehri)
 • Ölüm, kaçınılmaz ölüm. Her zaman her yerde karşımıza çıkabilirdi. (Yeni Dünya)
 • "Bazı erkekler kadınları sadece eşya olarak görüyordu." (Yeni Dünya)
 • "Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu." (Kum Şehri)
 • Basit bir teşekkürün yeterli olmayacağını biliyordum. Elini tutup sıktım. Söyleyebileceğim hiç bir kelime yeterli değildi. (Yeni Dünya)
 • "Anılar, onlara izin verdiğin takdirde seni mahveder.” (Kum Şehri)
 • Belki de neler olduğunu bilmeyi gerçekten istemiyordum, Ya da bilmemeyi tercih ediyordum. Belki de bilmeye katlanamazdım. Düşüş, masumiyetten bilgiye düşmekti. -Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood (Yeni Dünya)
 • Tek engel, dünyanın şu kötü durumuydu ve yazık ki, tam da gençliğime rastlamıştı. (Kaçış)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle