Mardin bayram namazı saati: Mardin il ve ilçeleri için 2022 Ramazan Bayramı namazı vakti saat kaçta?

Her yıl olduğu gibi bu yıl Mardin ve ilçelerinde de Ramazan Bayramı camilerde karşılanacak. Güneşin doğuşuyla birlikte camilere akın eden milyonlarca vatandaş, Ramazan Bayramı namazını kılıp bayramlaşmak için "2022 Mardin Ramazan Bayramı namazı vakti saat kaçta?" diye araştırmaya başladı. Mardin bayram namazı saati, güneşin doğuş ve batış saati sebebiyle diğer illere göre farklılık gösteriyor. Diyanet tarafından yayınlanan il il namaz saatleri listesi ile Mardin bayram namazı vakti haberimizde.

GÜNCEL

2 Mayıs Pazartesi günü kılınacak olan bayram namazı için, Mardin 'de Ramazan bayramı namazı saat kaçta kılınacak diye araştırılıyor. Ülke genelinde pek çok vatandaş her bayram olduğu gibi bu bayram sabahı da namaz için camilere akın edecek.

Bayram namazını kılacak olan vatandaşlar, 2022 Mardin Ramazan Bayramı namazı vakti konusunda araştırma yapıyor. Mardin bayram namazı saati Diyanet'in il il namaz saatleri listesi ile açıklık kazandı.

İşte Mardin ili ve ilçeleri için bayram namazı vakitleri.

MARDİN BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?

Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Bayramın ilk günü güneşin doğuşunu takiben kılınan bayram namazı saatleri yurdun dört bir yanında merak ediliyor.

Camilerde namaz için bir araya gelmeye hazırlanan vatandaşlar, Mardin bayram namazı saati hakkında araştırma yapıyor.

MARDİN BAYRAM NAMAZI VAKTİ

Diyanet'in il il bayram namazı saatleri listesine göre bu yıl Mardin 'de Ramazan Bayramı namazı saat 05:52'te kılınacak.

İşte Mardin İlçelerinin Ramazan Bayramı Namaz vakitleri;

İLÇELER NAMAZ VAKİTLERİ
Artuklu (MERKEZ) 05:52:00
Dargeçit 05:48:00
Derik 05:54:00
Kızıltepe 05:53:00
Mazıdağı 05:53:00
Midyat 05:50:00
Nusaybin 05:51:00
Ömerli 05:51:00
Savur 05:51:00
Yeşilli 05:52:00

BAYRAM NAMAZI EVDE KILINIR MI?

Kur'an- Kerim'deki ilgili ayetlerden bayram namazının cemaatle kılınması gerektiği anlaşılmaktadır. Dolayısıyla cemaatle olmak kaydıyla evde veya herhangi bir mekânda bayram namazı kılınabilir.

Diyanet'in açıklamasına göre Cuma namazı ve bayram namazı kılabilmek için cemaate ihtiyaç vardır. Ancak camiye gidemeyenler evde ailesiyle oluşturduğu küçük bir cemaatle de namazını eda edebilir.

DİĞER İLLERİN BAYRAM NAMAZI SAATİ İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle