VİDEO-Mardin Büyükşehir Belediyesi Ekipleri Deprem Bölgelerinde

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler ilk günden itibaren deprem bölgelerinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. İtfaiye ekipleri, enkaz altındakilerini çıkararak hayat kurtarıyor.

GÜNCEL

Kafile halinde Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'ndeki enkaz kurtarma çalışmalarında görevlendirilen Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne ait İtfaiye ekipleri, ayaklarının tozuyla ulaştıkları Nurdağı'nda daha önce Derik'te Tarım İlçe Müdürlüğü'nde görev yaparken Nurdağı İlçe Tarım Müdürlüğü'ne iki ay önce ataması yapılan Mehmet Çelik adlı Mardinli vatandaşın 5 kişilik ailesini enkaz altından çıkardı.


Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğüne bağlı onlarca personel, itfaiye araçları, ağır tonajlı iş makineleri ile hafriyat kamyonları depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Malatya illerine hareket etti.


İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 42 personel ve 5 araç, AFAD Koordinasyon Merkezinin verdiği görev doğrultusunda, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde çalışmalarını yürütüyor.

Dün Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde enkaz altındaki bir bebeği çıkaran ekipler bugünde Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde enkaz altındaki bir kadını kurtardı.


Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, Koordinasyon Merkezinin vermiş olduğu görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için özverili çalışmalarını sürdürüyor.

 

YORUMLAR

  • Allah hepinizden razı olsun emeğinize gönlünüze sağlık

Yorum Ekle