Mardin Erkekler ve bayanlarda şampiyon olarak 'Süper Lig'e yükseldi

Türkiye Atletizm Federasyonu Erkekler 1. liginde mücadele eden Mardin Erkekler ve bayanlar Atletizm Takımları, Trabzon'da yapılan finallerde çifte şampiyonluk elde ederek süper lige yükselmiş oldular.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Trabzon'da yapılan Spor Toto 1.Lig Atletizm müsabakaları tamamlandı. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 26-27Ağustos tarihleri arasında Trabzon'da gerçekleşen 1.Lig Finallerinde Kadınlarda 10, Erkeklerde ise 15 takımın mücadele verdiği finallerin sonunda Mardin Atletizm Spor Kulübü, hem erkeklerde hem de bayanlarda çifte şampiyonluk yaşayarak Türkiye Şampiyonluğu ile Mardin'e döndüler.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ve iki gün süren yarışmalar büyük çekişmelere sahne oldu. Söğütlü Atletizm Sahasında 10'u kadın toplam 25 ekibin katıldığı çekişmeli mücadelelerin ardından, erkeklerde ilk iki sırayı alan Mardin Atletizm ile Jandarmagücü, kadınlarda ise İstanbul BBSK ile Mardin Atletizm, önümüzdeki yıl için üst lige çıkan takımlar oldular.

Pandemi sebebiyle tek kademe olarak gerçekleştirilen müsabakaları Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintimar ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Bİrdal Öztürk de takip etti. Mersin Amatör Atletizm, Mardin Atletizm, Sakarya BŞB, Samsun Atak Spor, Eskişehir Büyükşehir Gençlik, Erzurum Gençlik SK, İstanbul BBSK, İzmit Belediye SK, Trabzon Karayolları ve Van Gençlik Spor Kulüplerinin katıldığı Kadınlar grubunda 20 yarışmanın 14'ünü kürsüde tamamlayıp 8'ini kazanan İstanbul BBSK, 164 puanla şampiyon olurken, Mardin Atletizm 134 puan topladı.

İlk gün sonunda potada olan Samsun Atak Spor ise 122 puanla yarışmaları üçüncü olarak noktaladı.

Mardin Atletizm, Ankara Jandarmagücü, Samsun Asarcık Gençlik, Mersin Yüksel Spor, Tokat Anadolu Gençlik, Trabzon Karayolları, Gazi Üniversitesi SK, Sakarya BŞB, Denizli BŞB, Erzurum BŞB, Gaziantep Gençlik SK, Konya BŞB, Eskişehir BŞB, Şırnak İdil Omelka Spor ve Van Gençlik kulüplerinin mücadele ettiği erkeklerde ise Mardin Atletizm, ilk gün 3, ikinci gün ise 5 yarışmada birincilik elde etti.

Mardin, toplamda 245,5 puan toplarken, bir yıl aradan sonra yeniden Süper Lig'e çıktığını kaydeden Mardin Atletizm Takımlarının Başkanı Mehmet Münir Cura, "Atletizmde her yıl farklı kategorilerde Mardin adına güzel bir başarıya imza atıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Mardin'de çok yetenekli atletlerin olduğunu, destek verildiği taktirde bu sporcuların gerk ulusal gerekse de uluslar arası müsabakalarda hedeflenen başarıyı bu ülke adına mutlaka gerçekleştireceklerini her defasında söyledik. Bugün bir kez daha haklı çıkıyor olmanın gururu içerisindeyim. Bizlere güvenen herkese teşekkür ediyorum. Başarıda büyük pay sahibi olan takımlarımızın antrenörlerine ve sporcularımıza da cani yürekten teşekkür ediyorum. Her iki takımımıza da Süper Lig'de başarılar diliyorum" dedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Cintimar, "Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinde yaptığımız taramaların da etkisiyle, en büyük katılımla müsabakaları tamamladık. Çok yetenekli gençler var ve yakın gelecekte bu sporcular uluslar arası arenada kendilerini gösterecek potansiyeldeki sporcular. Umut doluyuz. Mardin adına elde edilen başarıdan dolayı da takımlarımızı tebrik ediyorum ve Süper Lig'e hoş geldiniz diyorum" dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle