Mardin eski milletvekili vefat etti

Cumhurbaşkanı eski Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu'nun abisi Kenan Nehrozoğlu, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat ettti.

Halkçı Parti'den seçilerek TBMM'de 17 Dönem Mardin Milletvekili olarak görev yapan Kenan Nuri Nehrozoğlu, bir süreden beri tedavi görmekte olduğu Ankara Şehir Hastanesi'nde dün gece vefat etti.

MARSEV Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreteri Kemal Nehrozoğlu'nun Ağabeyi de olan 17. Dönem Mardin Milletvekili Kenan Nuri Nehrozoğlu, ikamet ettiği Ankara'da tedavi görüyordu.

Kenan Nuri Nehrozoğlu, 1983'te Mardin'den Halkçı Parti Mardin milletvekili seçilmişti. Uzun yıllar Diyarbakır'da Shell Petrol Şirketi'nin Dış İlişkiler Müdürü olarak çalışmışan Nehrozğlu, 1970 yılında Diyarbakır'da Pilmen adlı canlı müzik matinelerinin olduğu bir restoran açmış, bir süre sonra restorantı ortaklarına devretmişti. Daha sonra Halkçı Parti'den Milletvekili seçildikten sonra, dönemini tamamlamış ve emekliliğe ayrılmıştı. 1993''te Didim'de eşi ile tatil yaparken, denizde yüzdüğü sırada kalp krizi geçiren eşi Sevim Nehrozoğlu'nu kaybeden Kenan Nuri Nahrozoğlu, yaşlılığa bağlı olarak yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle tedavi görüyordu.

Kenan Nuri Nehrozoğlu, TBMM'de bugün düzenlenecek cenaze töreninin ardından Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından vasiyeti üzerine defnedilmek üzere Mardin'e gönderileceği öğrenildi.

Mardin Life Ailesi olarak; Merhuma Allah'tan rahmet, geride kalan ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Eski valinin abisi VEFAT ETTİ - Kocaeli Son Dakika

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle