Mardin Esnafı Normalleşme Sürecine Hazır

Mardin Berberler ve Kuaförler Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Porduğan, 1 Mart tarihinde başlayacak olan normalleşme sürecine ilişkin, “Mardin Esnafı Yeni Sürece Hazırdır” dedi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Porduğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile 1 Mart tarihinde kademeli normalleşmeye geçileceğini dile getirdiğini hatırlattı.

Kademeli normalleşmeye geçecek kentlerden biri de Mardin olduğunu vurgulayan Prduğan, Kentteki esnafın dört gözle 1 Mart tarihindeki normalleşme sürecini beklediğini ifade etti.

“Topyekûn Mücadele Kararı Aldık”

Normalleşme süreci öncesi yazılı bir açıklama yapan Başkan Porduğan , “Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 tedbirleri nedeniyle başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere bir çok sektör olumsuz etkilenmiştir. Alınan tedbirler kapsamında hizmet sektöründe tamamen ve/veya kısmen kapatılan alanlar 1 Mart 2021 tarihi itibariyle kademeli olarak açılacaktır. Bizler esnaf temsilcisi olarak “Normalleşme Süreci Adımları” kapsamında risk seviyesini en alt seviyeye indirmek için topyekûn bir mücadele kararı aldık.” Dedi.

“Esnafımız Normalleşme Sürecine Hazır”

Gerekli hassasiyeti göstererek hep birlikte mücadele ederek sürecin üstesinden geleceklerine inançlarının tam olduğunu ifade eden Poduğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz meslek odaları olarak üyelerimizle birlikte temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha fazla riayet edip kentimiz  ve ülkemiz için bu illetten kurtularak normalleşmeye dönmek için mücadeleye ilk günkü gibi enerjimiz ve inancımızla başlıyoruz. Mardin esnafı yeni sürece hazırdır.  Bu bağlamda esnaf ve sanatkarlarımızın 1 Martta kademeli olarak normalleşmeyle ilgili her türlü tedbiri aldığını kamuoyuna bildiririz”

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle