Mardin merkez ve ilçelerde Ramazan yardımları sürüyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle insani yardım faaliyetlerini sürdüren Mardin Umut Kervanı ve bağlı temsilcilikler, yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

MARDİN

Mardin Umut Kervanı, Ortaköy Umut Kervanı ve Mazıdağı Umut Kervanı, Ramazan dolayısıyla yetim ve muhtaçlara Ramazan kumanyası, giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.

Mazıdağı’nda Ramazan’ın başından bu yana yetim ve muhtaçlara gıda paketi ulaştıran Mazıdağı Umut Kervanı temsilciliği bu sefer gıda paketleri yanında giyim ve ayakkabı ulaştırdı.

Mazıdağı Umut Kervanı adına açıklamalarda bulunan Rıdvan Titiz, hayırseverlerin kendilerine ulaştırdığı gıda, giyim ve ayakkabıları yüzden fazla yetim, muhtaç ve kimsesize ulaştırdıklarını ve bayrama kadar yetim ve muhtaçları sevindirmeyi sürdüreceklerini belirtti

Artuklu Ortaköy ile Çatak mahallelerinde gıda dağıtımı gerçekleştiren Ortaköy Umut Kervanı Temsilcisi Ahmet Bişi ise “Ortaköy’de nakdi yardımımızdan sonra hamdolsun en son Ortaköy ve Çatak mahallelerinde yetim ve muhtaçlara gıda dağıtımımızı gerçekleştirdik.” dedi.

Bişi, insani yardım çalışmalarıyla yetim ve muhtaçların umudu olmaya devam edeceklerini belirtti.

Artuklu merkezin yanında Kumlu ve Gökçe mahallerinde muhtaçlara gıda paketi ulaştırmasıyla ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Hadi Çakar, şöyle dedi:

“Dernek merkezimizin yanında Mazıdağı, Ortaköy, Kabala, Yeşilli ve Nusaybin temsilciliklerimiz Ramazan’dan önce başlayan hummalı insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Mazıdağı ve Ortaköy temsilciliklerimizin çalışmalarının yanı sıra dernek merkez ekiplerimiz de dahil hafta boyu üye ve gönüllülerimizden oluşan beş farklı ekip pandemi kurallarına azami özen göstermek suretiyle Vefa Sosyal Destek Çalışmalarına destek olmaya çalıştı. Merkez ekibimiz en son Artuklu merkez, Kumlu ve Gökçe mahallelerinde onlarca aileye gıda paketi ulaştırdı. Rabbim katkı sunan hayırseverlerden razı olsun.”

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle