Mardin STK Platformu, 28 Mayıs Kararını verdi

Mardin STK Platformu yaptığı basın açıklaması ile 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçiminde destek vereceği adayı açıkladı.

YAŞAM

Mardin'de aktif olarak sahada çalışan sendika, dernek, vakıf, cemiyet ve birliklerin bulunduğu Mardin STK Platformu yaptığı yazılı basın açıklaması ile 28 Mayıs seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldı.

BİR OY BİLE ÇOK ÖNEMLİ

Mardin STK Platformu Dönem Sözcüsü Necmettin Başboğa adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkenin normalleşmesi ve darboğazları aşarak sorunlarını hukuk ve demokrasi içinde çözebilmesi için “bir oy”un bile önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Katılımcılık açısından Batı ülkelerinin çok çok ilerisinde bir ilgi ve katılımın olması toplumsal meşruiyet açısından büyük anlam taşımaktadır."

DEPREM BÖLGESİNDEKİ AÇIKLAMALARA TEPKİ

Açıklamada bazı belediyelerin veya kuruluşların deprem bölgesindeki insanları tercihlerinden dolayı depremzedelere hakaret etmelerine tepki gösterilen açıklamada Başboğa, "Yapılan açıklamaları insani, İslami, vicdani ve ahlaki açıdan sorunlu gördüğümüzü; depremzedelere yönelik bu menfi dili kullananları şiddetle kınayarak protesto ettiğimizi ifade ediyoruz. Hangi siyasi görüşten, hangi inanç ve kültürden, hangi sosyal çevreden olursa olsun herkesin can, mal, ırz ve onurunun korunması ve itibar cellatlığından korunması gerekmektedir. Ülkenin sosyal ve kültürel fay hatlarını tetikleyen söylemlerden ve eylemlerden başta siyasiler olmak üzere herkesi kaçınmaya ve akl-ı selim ile bu süreci tamamlamaya davet ediyoruz."ifadelerine yer verildi.

ERDOĞAN'I TERCİH ETME KARARI

Başboğa, pazar günü bir şenlik ve bayram havası içinde tüm seçmenlerin Cumhurbaşkanı seçimi için sandıkta iradelerini ortaya koymaya; tecrübe ve karalılığıyla ülkeyi daha ileriye taşıyacağına olan umut ve güven ile Recep Tayyip Erdoğan’ı tercih etmeye davet ederek açıklamasını bitirdi.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle