Mardin Umut Kervanı eylül ayı faaliyet raporunu açıkladı

Yardım faaliyetlerine ara vermeden devam eden Mardin Umut Kervanı, eylül ayında toplamda 706 kişiye yardımda bulunurken, Afrika’da da 4 su kuyusu açtı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin’de bulunan fakir, yetim ve muhtaçlara çeşitli yardımlarda bulunan Mardin Umut Kervanı, eylül ayı içerisinde yaptıkları yardımları kamuoyu ile paylaştı.

Eylül ayı içerisinde hayırseverlerin katkılarıyla Mardin merkez ile birlikte yurt dışında da birçok yardım faaliyetlerinde bulunduklarını açıklayan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, hayırseverlere çağrıda bulundu.

Mardin Umut Kervanı’nın sahadaki çalışmalarının devam ettiğini belirten Akman “Mardin Umut Kervanı olarak hayırseverlerin de katkılarıyla 230 aileye giyim, 41 aileye kırmızı et, 30 aileye ev eşyası yardımlarında bulunduk. Ayrıca Afrika’da 100 kişilik mevlid yemeği verdik. Yine Afrika’da suya muhtaç bölgelerde hayırseverlerinde katkılarıyla su kuyuları açtık. Bir aileye süt keçisi takdim ettik. Toplamda 706 kişiye 61 bin 920 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk.” ifadelerini kullandı.

Yapılan yardımların hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleştirdiğini söyleyerek çağrıda bulunan Akman “Hayırsever kardeşlerimiz bizlere ulaşmaya devam etsinler. Bize ulaşan hayırseverlerin hayırlarını yetim ve muhtaçlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Onların desteğiyle iyilik köprüsü olmaya devam edeceğiz. Rabbim hayırseverlerin yapmış olduğu ve olacakları katkılardan dolayı razı olsun.” dedi.

İLKHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle