Mardin Valiliğinden ’Saat kulesi’ açıklaması

Mardin Valiliği, Kızıltepe köprülü kavşağında yer alan üç boyutlu logonun, vatandaşların yoğun talepleri doğrultusunda kaldırılarak yerine şehrin tarihi dokusuna uygun ’Saat kulesi’ çalışması gerçekleştirildiği belirtildi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin Valiliği, vatandaşların talebi doğrultusunda kaldırılan üç boyutlu logoya ilişkin açıklama yaptı.

Çalışmaların ’belediye-vatandaş’ işbirliğinde şehrin tarihi ve kültürel değerlerine uygun bir şekilde devam edeceği kaydedildi.

Türkmen Caddesi refüj alanında bulunan aydınlatma direklerinin hurdalığa atıldığı iddialarının da asılsız olduğu, metal panoların tekrar yerlerine konulmak üzere elektrik şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sökülerek Büyükşehir Belediyesine ait depoya nakli gerçekleştirildiği ifade edildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Bu nakil sürecinde bahse konu olan görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında da gerekli soruşturma başlatıldığına dair daha önce yapılan açıklama ile kamuoyu aydınlatılmıştı. Bu kapsamda yürütülen soruşturmanın akabinde tespit edilen sorumlular hakkında hukuki ve idari işlemler uygulanmıştır. Ayrıca şehitlerimizin emaneti olan kıymetli aileleri ve gazilerimizle sürekli diyalog içerisinde olunduğunu, kendilerini yalnız hissetmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterildiğini ve bu durumun istisnasız bir şekilde devam edeceğini bilinmesini isteriz” dedi.

Mardin Valiliğinden yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

"Bazı sosyal medya hesaplarında; ilimizde, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen bazı çalışmalara dair iddiaların yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Mardin - Kızıltepe Köprülü Kavşağında yer alan üç boyutlu logo, vatandaşlarımızın yoğun talepleri doğrultusunda kaldırılarak yerine şehrimizin tarihi dokusuna uygun “Saat Kulesi” çalışması gerçekleştirilmiştir. Çalışmalarımızın “Belediye- Vatandaş” işbirliğinde şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerine uygun bir şekilde devam edeceği hususunu önemle belirtiriz.

Türkmen Caddesi orta refüj alanında bulunan aydınlatma direklerinin hurdalığa atıldığı iddiaları da asılsız olup, metal panoların tekrar yerlerine konulmak üzere elektrik şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında sökülerek Büyükşehir Belediyemize ait depoya nakli gerçekleştirilmiştir. Bu nakil sürecinde bahse konu olan görüntünün oluşmasına neden olan sorumlular hakkında da gerekli soruşturma başlatıldığına dair daha önce yapılan açıklama ile kamuoyu aydınlatılmıştı. Bu kapsamda yürütülen soruşturmanın akabinde tespit edilen sorumlular hakkında hukuki ve idari işlemler uygulanmıştır.

Ayrıca; Şehitlerimizin emaneti olan kıymetli aileleri ve gazilerimizle sürekli diyalog içerisinde olunduğunu, kendilerini yalnız hissetmemeleri için gerekli hassasiyetin gösterildiğini ve bu durumun istisnasız bir şekilde devam edeceğini bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna, bu tür asılsız ve maksatlı iddialara itibar edilmemesi gerektiğini bildirir; kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle