tatlidede

Övür: Midyat İl Olmaya Hazır!

Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Mahmut Övür, Midyat'ın il olma arzusunu, ilçenin il olmaya hazır en iddialı ilçeler arasında olduğunu köşe yazısındaki satırlarına döktü.
Övür: Midyat İl Olmaya Hazır!

Cumhuriyetin 100. yılında 100 il ve 1000 ilçe olması gerektiğini söyleyen Bahçeli'nin ardından hangi ilçelerin il olacağı vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı.

Türkiye'de bağlı olduğu ilin merkez ilçesine uzaklığı, nüfus büyüklüğü, sosyo-ekonomik koşulları gibi kriterlerle il olmaya en yakın ilçeler sıralandı.

O iller arasında Mardin'in Midyat ilçesi de yer alıyor. Siyasi gündemde sık sık gündeme gelen ve il yapılacak ilçeler arasında yer alan Midyat'ın il olma arzusu ve yeterliliğini Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Mahmut Övür köşesine taşıdı.

'Midyat İl Olur Mu?" başlıklı yazısıyla Midyat'ın il olma arzusunu bir kez daha gündeme getiren Övür, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'in başarılı hizmetlere vurgu yaparak, Şahin'in İl olma hazırlığı içerisinde olduğu tarihi ilçe için hazırladığı "Yeni Midyat Projesi"nden, Kadim Midyat'ın Turizm hedefindeki iki milyon yerli ve yabancı turistin hedefini satırlarına taşıdı.

İşte Mahmut Övür'ün Midyat'la ilgili O satırları;

MİDYAT İL OLUR MU?
Yerel seçim için belediye başkanları görücüye çıkmaya başladı. Bir önceki seçim siyaset üzerinden şekillenirken, önümüzdeki seçimlere büyük oranda hizmet damgasını vuracak. Muhalefetin son seçimlerdeki yenilgisi de dikkate alınırsa iz bırakan, hizmet eden başkanlar öne çıkacak. Bir de bu seçimlerde "il olma" talebi...
Nüfusu 100 binin üzerinde olan ve il olmayı talep eden 25 ilçe var. Konuyu daha önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de gündeme taşımıştı. Çoğunda aday olmak isteyen belediye başkanları şimdiden yola çıkmış durumda... Önümde Mardin'in en büyük ilçelerinden Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'in bir kitapçığı var. Hashtag bile açmış: @MidyatİlOlmayaHazır
Başkan Şahin, tarihi kimliğiyle ilgi çeken Midyat'ı il yaptırabilir mi bilemem; ama yaptığı hizmetlerle iz bıraktığı kesin. Neler yok ki; kadın ve kültür merkezlerinden tarihi mekânların restorasyonuna, butik otellere, "Yeni Midyat Projesi"ne, organize sanayi sitesinden dev ulaşım hamlelerine onlarca hizmete imza atılmış. Sadece şu rakam bile dikkat çekici: Nice tarihi şehir 400-500 bin turisti çekmeyi başarı sayarken, bir ilçe olan Midyat yılda 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Daha ne olsun...

Midyat il oluyor! Bahçeli Midyat'ın il olması için çalışmanın startını verdi. Hangi ilçeler il olacak?

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
ZiyaretçiServet Yücel OĞUZ
05.10.2023 / 23:21

TÜM DİLLERİN RAHATÇA KONUŞULDUĞU,TURİZM KENTİ KÜLTÜR ŞEHRİ ŞİRİN İLÇEMİZ MİDYAT,İL OLMAYI YILLAR ÖNCE HAK ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. ÖZELLİKLE SON YILLARDA BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN VEYSİ ŞAHİN’İN YAPTIĞI KÜÇÜKSENMEYECEK DERECEDEKİ HİZMETLER TAKDİRE ŞAYANDIR.

Image
Ziyaretçi
05.10.2023 / 10:20

olsun yakışır

Yorum Yaz