Taziye için geldikleri köylerinde vefat ettiler

Babalarının taziyeleri için geldikleri Çınar'da karşıdan karşıya geçen iki kardeş ile yeğenleri otomobilin çarpması sonucu feci şekilde can verdiler.
  • 18.09.2023 13:14
Taziye için geldikleri köylerinde vefat ettiler

Kaza, Mardin - Diyarbakır Karayolu'nda meydana geldi. Vefat eden babalarının taziyesi için İstanbul'dan Diyarbakır'a gelen Vahide ve Hatice Yavuz ile yeğenleri Seydo Süer Dinçer'e, karşıdan karşıya geçerken otomobil çarptı. Feci kazada 3 kişi de hayatını kaybetti.

 

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi kırsal Beşpınar Mahallesinde vefat eden babaları için İstanbul'dan gelen Vahide ve Hatice Yavuz ile onlara köyde refakat eden yeğenleri Seydo Süer Dinçer, taziye evinden çıkışta yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

KARŞIYA GEÇECEKLERİ SIRADA ARABA ÇARPTI

Akşam saatlerinde Beşpınar Mahallesi eski muhtarı Şeyhmus Kaplan, 3 gün önce vefat edince, İstanbul'da yaşayan kızları Vahide ve Hatice Yavuz, taziye için köye geldi. Eşleri akraba olan Yavuz kardeşler ile onlara refakat eden yeğenleri Seydo Süer Dinçer, taziye evinden çıktıktan sonra yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken, sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 27 AHE 078 plakalı otomobil çarptı.

 

3'Ü DE HAYATINI KAYBETTİ

İhbar üzerine olay yerine sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan 2 kız kardeş ve Dinçer, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenazeler, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Kazanın ardından tepkilerden korkarak kaçan sürücü, daha sonra teslim oldu. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Babalarının taziyesine giden kardeşlere araba çarptı: 3 kişi hayatını kaybetti

Yorum Yaz