Mardin'de Koronavirüsü Aşısı Vurulmaya Başlandı

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele için kullanılan CoronaVac aşısının, Mardin'de uygulanmaya başlandı. Koronavirüsü ilk doz aşısı sağlıkçılara vuruldu.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, kentte sağlık kurumlarında 62 odada yapılmaya başlandı.

Sağlık personelleri, MHRS uygulaması üzerinden randevu alarak aşı yapmaya geliyor. Hastanede sağlık personellerine yönelik randevu almaları ve aşı olmaları konusunda anonslar yapılıyor.  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, aşı çalışmalarının ilk gününde hastanede çalışmaları yerinde takip etti.

Vali Demirştaş, incelemeri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu:

“Mardinde kovid aşısını 62 odada yapmaya başladık. Bugün itibariyle sağlık çalışanlarımızın aşıları yapılıyor. İnşallah en kısa zamanda sağlık çalışanlarından sonra vatandaşlarımıza da başlayacağız. bilim kurulunun verdiği talimatları doğrultusunda inşallah çalışmalar sürdüreceğiz. Şimdiden bütün sağılık çalışanlarına teşekkür ediyorum, Bugüne kadar yapmış oldukları fedakarlıklarında dolayı. En yıkan zamanda bu aşılama çalışmaların biteceğini düşünüyorum. Hakiketen Türkiye Cumhuriyeti devleti ne kadar güçlü bir devlet olduğunu ortaya koymuştur. vatandaşlarının sağlığı ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. “


YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle