Mardin'de MARSU inovasyon lansmanı gerçekleşti

Sürdürebilir şehirler oluşturmak ve abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek, teknolojik yenilikleri yakından takip etmek adına “Web Tabanlı Dijital İnovasyon Platformu” lansmanı düzenlendi.

GÜNCEL

Yoğun ilgi gören lansmanda suyun hayatımızdaki yerinin önemine değinildi.

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) tarafından özel bir otelde gerçekleştirilen “Web Tabanlı Dijital İnovasyon Platformu” lansmanına Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Kurum Müdürleri ve Daire Başkanları katıldı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş’ın himayesi ve MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur’un gayretleriyle çalışmalarına başlanılarak, Genel Müdürlük bünyesine kazandırılan Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ve Abone Bilgi ve Yönetim Sisteminin (ABYS) tanıtıldığı lansmanda, projenin hedefi olarak ‘Harita altyapısını, teknolojik gelişmelere paralel biçimde sahadaki fiziki durumla uygunluğu en yüksek düzeye çıkarmaktır’ vurgusu yapıldı.

Lansmanda katılımcılara Mardin ve çevre ilçelerinin su kaynakları ve MARSU'nun ilçelere ulaştırmayı hedeflediği su miktarları ve su tasarrufu hakkında detaylı sunum gösterisi yapıldı.

Vali Demirtaş, lansmanın sonunda ''Su tasarrufu" temalı resim sergisi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek başarılarının devamını diledi.

Sunum, katılımcılara teşekkür ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle