Mardin'de Online Siyer Yarışması

Peygamber Sevdalıları tarafından her sene Mardin'de ve Türkiye geneli düzenlenen “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı Siyer Yarışması, bu yıl yaşanan pandemiden ötürü online üzerinden yapılacak. Son başvuruların 7 Şubat olduğu ve yarışmanın 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mardin Peygamber Sevdalıları il koordinatörü Muhammed Emin Şana yarışma ile ilgili şunları dile getirdi: “Malumunuz olduğu üzere Peygamber Sevdalıları olarak her sene Türkiye geneli siyer yarışmasını düzenlemekteyiz. Bu sene 10'uncusunu düzenleyeceğimiz Siyer Yarışması, salgın hastalıktan dolayı online üzerinden yapacağız. Kayıtlarımız 7 Şubat 2021 tarihine kadar devam edip kaybedeni olmayan bu yarışmaya yediden yetmişe tüm Mardin halkımızın başvurmasını istiyoruz.”

İl koordinatörü Muhammed Emin Şana“Allah; hz. Peygamberimizi(aleyhissalatu ve’s-selam), âlemlere rahmet olarak göndermiş ve O’nu en güzel örnek olarak insanlara göstermiştir. O, güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. O; bir eğitimci için de bir esnaf için de bir amir için de örnek alınacak bir şahsiyettir. Kısacası toplumun her kesiminden O’ndan örnek alınacak yönleri vardır. Mardin şehrimiz, Peygamber Sevdası konusunda her sene hassasiyetini göstermiştir. Her sene, bir önceki seneye göre yarışmaya katılım oranı artmaktadır. Yüz yüze eğitimden mahrum olduğumuz bu günlerde evde Peygamberimizin hayatını okuyarak günümüzü daha verimli geçirebiliriz. Sitemizde yarışma kitapların seslendirmesi de mevcuttur. Annelerimiz ve bacılarımız da ev işleri yaparken aynı zamanda kitabın seslendirmesini de dinleyerek yarışmaya hazırlanabilirler.

Amacımız hz. Peygamberin hayatını, ahlakını; çocuklarımıza, gençlerimize ve ailemize öğretmektir. Yediden yetmişe herkes peygambersevdalilari.com adresine girerek başvurularını yapabilirler. Başvurularını yaptıktan sonra yarışmada baz alınan kitabı da aynı siteden indirip okuyabilirler. Birbirinden güzel 1001 ödüllerimiz de mevcuttur. Ama O’nun hayatını öğrenmek ve yaşamak en güzel ödüldür. Bu yarışmanın kaybedeni yoktur."

Yarışma, çoktan seçmeli test olup 4 kategoriden oluşmaktadır.

Tüm kategorilerin sınav günü aynıdır fakat saatleri farklıdır.

 • kategoridekiler (4 ve 5. sınıflar) saat 10.00’da, 
 • Kategoridekiler (6, 7, 8. sınıflar) saat 13.00’te olacaktır.
 • ve 4. Kategoriler de (Lise ve yetişkinler) saat 16.00’da online üzerinden yarışmaya girebileceklerdir.

YORUMLAR

 • 14 şubatta etelenen sınav hangi tarihte yapılacak

  Biz 6 kardeşiz yetimiz kimsemizde yok tablete alamadık canlı derslere katılamıyorum derslerden geri kalıyorum yardım ederseniz çok sevinirim lütfen size muhtacız adres şanlıurfa akçakale baykuş köyü Fatih Uvaçin tel no 05388463300

  Benimde 3 öğrencim var canlı derse göremiyorlar çünkü tablet olmadığı için durumum yok zaten eğer verirseniz çok sevinirim ADRES fevzi çakmak mahlesi duyar sok im kon sitesi sedef no 1/3 daire zemin kat NUMARAM 05384264141

  Lütfen bizede verin sayin salçuk bey

  İnşallah katılacaz ailecek kayıt yaptık.
  Allah razı olsun. Vesile olanlardan

Yorum Ekle