Mardin’de trafiği rahatlatacak yol tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Artuklu Belediyesi ortaklığında yapımına başlanılan Zaferkent-Mardin AVM güzergahı arasında bulunan yol tamamlandı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin merkezde araç trafiğini rahatlatmak için Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Artuklu Belediyesi ortaklığında Nur Mahallesi ile 13 Mart Mahalleleri arasındaki bulunan Zaferkent- Mardin AVM güzergahında yol açma çalışmaları başlatılmıştı.

Özellikle yeni yerleşim yerlerinin trafiğini rahatlatacak yol çalışmasının biran önce bitirilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile Artuklu Belediyesi ortaklığında çalışmalara hız verildi.

Güzergah açma, alt yapı çalışmalarının, pmt serimi, sulama ve sıkıştırmanın ardından sıcak asfalt serimi tamamlanan caddedeki trafik çizgileri çalışmasının tamamlandı.

Vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanılan yol, kent merkezindeki trafik yoğunluğuna bir soluk oldu.

İHA

YORUMLAR

  • sağlıktan bahsedin tıp fakültesi ne oldu şehir hastanesi kura kurban gitti yazık Mardinde hasta olan ölecek bu yüzden imkanı olan hemen diğer büyükşehirlere göç etmeli

    1 caddeye sale bulun artık bıktık 1 cadde trafiği hep AVM Yanı veya 13 mart mahallesi Mardin'de başka yer kalmadı

Yorum Ekle