Mardin’deki okullara “Siyer Yarışması” ziyaretleri sürüyor

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklanırken Mardin’de okullar ziyaret edilerek kayıtlar alınmaya başlandı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenecek olan Siyer Yarışması, bu yıl pandemi nedeniyle 14 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi yapılacak.

Yarışma kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde de hem kayıtlar alınıyor hem de okullar ziyaret edilerek yapılacak sınav hakkında bilgilendirilmelerde bulunuluyor.

Artuklu’da yapılan ziyaretler hakkında bilgi veren Abdürrahim Özgün, “Mardin merkezdeki Artuklu ilçemizde, bütün okulları ziyaret ederek yarışma afişlerimizi okul müdürleriyle paylaştık. Siyer Yarışması'nı öğrenci kardeşlerimize tanıtmak için hocalarımızdan destek olmalarını istedik ve peygamberimizi tanımaya vesile olacak bu yarışmaya öğrencileri teşvik etmeleri noktasında istekte bulunduk. Sağ olsunlar hocalarımız ilgilendiler.  Yarışma dört kategoride olup pandemiden dolayı online seçmeli test usulü ile yapılacak. Yarışma tamamen ücretsizdir. Katılımcılar kayıtlarını https://peygambersevdalilari.com sitesi üzerinden yapabilecekler. Sorumlu oldukları kitabı PDF olarak ya da seslendirmesini indirebilirler.” dedi.

Mardin’in Derik ilçesinde ise Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaret edildi.Türkiye geneli tertip edilen Siyer Yarışması ile ilgili düşüncelerini dile getiren Okul Müdürü Sedat Temel, Siyer Yarışması çalışmalarını memnuniyetle karşıladıklarını ve her sene bir gelenek olarak sürdürülmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Öğrencilerin tatlı bir yarış şevkiyle yarışmaya dâhil olduklarını söyleyen Temel, “Bu tür hayırlı etkinlikler vesilesiyle ifsat edilmeye çalışılan toplumumuzun, fıtratına kavuşması için çok önemli ve hayati görüyorum. Çünkü peygamberimizi sevmek ve yaşamanın O'nu tanımakla başladığının bilincindeyiz. Yapılan bu hayırlı çalışmaya vesile ve önayak olan siz Peygamber Sevdalıları Vakfı gönüllülerinden Allah razı olsun.” dedi.

https://ilkha.com/guncel/mardin-deki-okullara-siyer-yarismasi-ziyaretleri-suruyor-143285

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle