Mardin'den İstanbul'a gitti, yetmedi soyadını da değiştirdi!

Arabesk müziğin babası olarak bilinen Sanatçısı Müslüm Gürses, ölümünün 9'uncu yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

GÜNCEL

Anma programında Mardinli Veysi Gürses dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Sanatçıya olan sevgisini ifade etmek için soyadını değiştiren Veysi Gürses, merhum sanatçının ismini de Müslüm Gürses adını koyduğu oğlunda yaşatıyor. 


Arabesk müzik sanatçısı Müslüm Gürses, ölümünün 9'uncu yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Sevenlerinin akın ettiği mezarlıkta Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi.


Arabesk müziğin unutulmaz ismi Müslüm Gürses, ölümünün 9'uncu yılında, sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Gürses'i anmak için yurdun dört bir yanından gelen sevenleri, Zincirlikuyu Mezarlığı'na akın etti. Gürses'in kabri başında Kur'an-ı Kerim okunup dua edildi. Gürses'in kabri başına gelenler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

"AİLE BOYU GÜRSES'İZ"

Sanatçı'ya olan özlemlerini ifade etmek için kabri başında toplananların arasında en büyük ilgiyi ise Mardinli Veysi Gürses gördü. Hazırladığı afişle birlikte sabahın erken saatlerinde mezarın başında yerini alan Yeşillili Veysi Gürses, Müslüm Gürses'i anmak için Mardin'den İstanbul'a geldiğini söyledi.

Veysi Gürses (Karakaş), Müslüm Gürses'i çok sevdiği için soyadını 'Gürses' olarak değiştirdiğini söyledi. Saçlarına Müslüm Gürses gibi şekil verip uzatan Veysi Gürses, oğluna da sanatçının ismini vermeyi ihmal etmedi.

Yeşilli'li olduğu öğrenilen Veysi Gürses, " Müslüm baba için Mardin'den geldik. Her sene buraya gelip mezarının başında onun için dua ediyoruz. Onu hayırla ve özlemle yad ediyoruz. Onun ismini evimizden yuvamızdan ayrı tutmadık. Aile boyu Gürses olduk. 9 yıl değil 90 yıl geçse de Müslüm babaya olan özlemimiz bitmez, bitmeyecek. Bizler her zaman burada olacağız. Soyadımı değiştirdim, Gürses yaptım. Bir çocuğumun adı Müslüm Gürses. Diğerinin ki de Gürses Gürses. Biz aile boyu hep Gürses'iz öyle de kalacağız" dedi.


"HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

Gül Çakıcı, "9 senedir her sene buradayız. İstanbul dışından ve İstanbul'dan gelen arkadaşların ayaklarına sağlık. Hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Bu sevgi ilkokuldan geliyor bizim sevgimiz. Hayranlarının çoğunun sevgisi çocukluktan geliyor" dedi.


"ADANA'DAN MÜSLÜM BABA İÇİN GELDİM"

Adana'dan geldiğini söyleyen Enes Ateş, "Müslüm baba için geldik, Müslüm bir efsanedir, hayattır. Onsuz hayat olamaz. O bizim yaşam kaynağımızdır. Onu dinlemediğimiz zaman bize yaşam cehennem gibi geliyor. Bugüne özel olarak Adana'dan kalktım geldi. 11 yaşından beri Müslüm Gürses'in şarkılarını dinliyorum diye konuştu.

Fotoğraf açıklaması yok.Fotoğraf açıklaması yok.Fotoğraf açıklaması yok.

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle