Mardin'den Mersin'e Uzanan bir Başarı Hikayesi: SMC

Genç yaşta iş hayatında başarıya ulaşan Mardinli hemşehrimiz SMC GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Kadak ile okuyucularımız için bir araya geldik.

RÖPORTAJ

Yüzlerce kişiye istihdam imkânı sağlayan mekânların patronluğunu yapan Savaş Kadak, eğitim, turizm, inşaat eğlence, gıda, giyim ve otomotiv alanında hizmet veren birçok şirketini isimlerinin baş harflerinden oluşan SMC Grubun bünyesinde birleştirmiş.

İmza attığı başarılı projeleri sayesinde birçok dergi, gazete ve televizyonda haber konusu olan ve kendisi ile birçok alanda röportaj yapılan Savaş Kadak’ın birçok yatırım yaptığı işletme bulunmakla birlikte en son yaptığı Keyfi Dem üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

‘Bir Mersin Eğlencesi’ sloganıyla hareket eden Keyfi Dem misafirlerine eşsiz bir damak tadının deneyiminin kapılarını aralıyor.

SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ OLDU

Mersin’in tam kalbinde Viranşehir’de konumlanan yeni nesil Keyfi Dem; sıcak ve renkli ortamı, titizlikle hazırlanan el yapımı tatları ve birbirinden farklı lezzetleri ile haftanın 7 günü canlı müzik eşliğinde misafirlerine eşsiz bir eğlence deneyimi sunuyor.

Mersin’deki eğlence sektörüne yeni bir soluk getiren SMC GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Kadak, iyi eğlence, uygun fiyat ve harika lezzetleri barındıran eğlence anlayışlarıyla sektöre ışık tuttuklarını ifade etti.

DÜNDEN BUGÜNE SMC

Firmanızın kuruluş sürecinden ve bugün geldiği konumdan bahseder misiniz?

7 sene önce firmamız SMC GRUP çatısı altında kurulan Keyfi Dem Mersin’in en iyi eğlence mekanı mottosuyla Mersin Marina yakınlarında kuruldu. Amacımız klasikleşmiş eğlence sektörüne renk getirip, gerçek eğlence anlayışını müşterilerimize işlemekti. Kısa sürede sevilerek Mersin’in en iyi ve en kaliteli eğlence mekânlarından biri haline geldik. Eski yerimizin küçük olması ve artık oraya sığamamızdan dolayı Mezitli/Pompei Harabelerinin oraya daha rahat, daha kaliteli ve daha da iyi bir mekan inşa ettik. Bugün ayda toplamda 3 bine yakın misafirimiz burada kaliteli lezzetleri mekanımızda tadıyor. Bu yüzden slogan olarak Bir Mersin Eğlencesi’ni benimsedik. Ayrıca SMC GRUP çatısı altında Zen Kız Yurdu’nu kurduk. Biz yurdumuzu ülkemizin en büyük tehlikelerinden biri olan depreme karşı, yürürlükteki en son deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa ettik. Yurdumuzda kendimizi velilerin ve öğrencilerin yerine koyarak, öğrencimizin hayatını, güvenliğini, sağlığını ve konforunu prensip edindik. Bu düşüncelerle bölgemizin en büyük ve en çok tercih edilen öğrenci konaklama markası olma hedefiyle yola çıktık. Bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlerken bir taraftan da öğrencilerimizin gereksinimlerini en uygun koşullarda karşılamaya çalışıyoruz.

MARDİN’DEN MERSİN’E

Yıllarca Mardin’ de ilaç sektöründe başarılı bir şekilde yöneticilik yaptığınızı biliyoruz. Peki bambaşka bir sektöre geçiş yapmanız ve yatırımınızı Mersin’de yapmanızdaki en büyük etken neydi?

Mersin’e sık sık gelip gidiyordum, akrabalarımızın birçoğu buradaydı. Mersin,  benim için ikinci ev gibiydi. Mersin’e yerleşme kararı aldıktan sonra burada ne işler yapabiliriz gibi ufak araştırmalar yapmıştım. Aynı zamanda ilaç sektöründeki işimizi de burada yapmaya başladık. Kısa bir araştırmanın sonunda Mersin’deki eğlence sektörünün çok tekellemiş ve çok klasik olduğunu gözlemledim. Buradaki açığı farkettikten sonra hızlıca girişimlere başladım. Benim her zaman anlayışım karnın nerede doyuyorsa yatırımı oraya yapmaktır. Çünkü insanlar sizi ailesi yerine koyuyor, sizinle vakit geçiriyor. Burada para kazanıp başka bir şehre yatırım yapmak tamamen bir ihanettir.

 

“ŞEFİMİZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ”

Misafirlerinize yaşattığınız eşsiz eğlence deneyimi ve başarınızdaki sırrı okuyucularımızla paylaşır mısınız?

Bizim için en önemli olan husus gelen misafirlerimizin hem keyifli hem de memnun ayrılmasıdır. Kesinlikle olaylardan uzak, kendi iç dünyasında harikalar yaratan bir mekanımız var. İki kadın arkadaş veya arkadaşlarıyla buraya gelip hiç rahatsız edilmeden keyifle eğlenebilirler. Yıllardan beri ayakta kalmamızın en büyük sebeplerinden birisi budur. Çalışan arkadaşlarımız her ay işten ayrılıp yeni başlayan değil yıllardan beri bizimle Mersin’imize hizmet eden arkadaşlar. Personel memnuniyeti de işlerimize yansımaktadır. Hem iyi canlı müzik, hem uygun fiyat, hem de harika lezzetler en büyük sırrımız. Bir de Şefimiz Türkiye birincisi bunu da belirtmek isterim.

 

“DAHA YOLUMUZ ÇOK UZUN”

Keyfi Dem şuan sektörde nerede ve gelecekte nerede yer alacak?

Keyfi Dem bugün ‘Bir Mersin Eğlencesi’ mottosuyla sektörün en başında yer alıyor. Mersin, Adana ve çevre illerden bize talep çok yoğun. Keyfi Dem her gün daha da üzerine ekleyerek yoluna devam ediyor. Bugün Pompei Harabelerinin hemen yanında tarihe ve maviliğe eşlik ediyoruz. 7 senedir bayrağı zirvede taşıyan bir mekan olarak daha yolumuz çok uzun ve yıllarca Mersin’e hizmet etmeye devam edeceğiz.

“BİZDEN ÖNCE VE SONRA DİYE SEKTÖRÜ İKİYE AYIRMAK İSTİYORUM”

Bulunduğunuz sektörün bugünü ve geleceğini nasıl değerlendirirsiniz? Sizin sektöre sağladığınız katma değeri değerlendirir misiniz?

Bugün ne yazık ki hem hizmet sektöründe hem de gıda üzerindeki fiyat artışlarından dolayı sektör genel anlamda kayıpla yoluna devam ediyor. Eee malum bir de tüm dünyayı vuran o meşhur salgın. Eskiden insanlarımız alım gücü daha fazla olduğu için eğlence hayatına da daha sık çıkıyordu. Ama bugün ne yazık ki öyle olmuyor. Umudumuz en yakın zamanda bu ekonomik sürecin toparlanması. Bugün Mersin’de bizden önce ve sonra diye sektörü ikiye ayırmak istiyorum. Bizden sonra rakiplerimiz Mersin’de mekanlar açmaya başladı, buradaki sektörün nasıl ilerlediğini gördüler. Bu konuda mütevazı olamayacağım eğlence sektörüne ışık tutuyoruz resmen.

 

“PANDEMİDEN ÇOK ETKİLENDİK”

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ve ardından gelen pandemi süreci sektörünüzü ve firmanızı nasıl etkiledi?

Ne yazık ki pandeminin etkilemediği insan yok. Küçük işletmeler kapandı. Büyük işletmelerde ayakta kalmak için çok çaba harcadı. Nereden baksanız 1 senemiz kapanma ve yasaklarla geçti. Her şeyden önce diğer sektörlere göre bizim sektörümüz daha çok yara aldı. İster istemez bizde bunun kayıplarını çok yaşadık ama ayakta kalmayı başardık. Bu dönemde bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederim.

 

“ÇİZGİMİZİ ASLA BOZMAYACAĞIZ”

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

Son olarak tüm misafirlerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi bağırlarına basıp sahiplendikleri için. Çizgimizi asla bozmadan, aynı işleyişle devam edeceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. Böyle keyifli bir sohbet için de sizlere çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın ve başarımızın devamını dilerim.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle