Acı haberler peş peşe geldi! 1 Aylık evliydiler Ölüme birlikte gittiler

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6'lık depremde bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük ikinci depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı artarken Mardinli bir çift Diyarbakır'daki enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Merkez üssü Maraş olan ve Diyarbakır’ın da etkilendiği depremde 1 aylık evli olan Mardinli hemşehrilerimiz olan Çelik çifti, enkaz altında kalarak hayatlarını kaybettiler.

7.7 büyüklüğündeki depremin etkilediği Diyarbakır’da Bağlar ilçesinde yıkılan binanın 5.katında oturan Derik ilçesine bağlı Göktaş Köyü (Kevirşin) nüfusuna kayıtlı Necat Çelik ve eşi Amine Çelik, enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti.

Diyarbakır’da ikamet eden çiftin 1 aylık evli oldukları öğrenilirken çiftin cenazeleri Derik ilçesine toprağa verileceği ve acılı ailenin taziyeleri Derik Taziye evinde kabul edecekleri bildirildi.

Çelik çifti ile birlikte daha önce de Hatay'da Cumar Toparlı ve kızı ile Kahramanmaraş'tan Ömer ve Emre Öbek kuzenler depremde hayatlarını kaybetmişlerdi.

Mardin Life Ailesi olarak vefat eden hemşehrimize Allah'tan rahmet ailesine sabır diliyoruz.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle