Mardin’e Tıp Fakültesi-Trabzon Stk’larından Tam Destek

Mardin’e tıp fakültesi açılmalıdır, başlığını atarak halkın zaruri bir ihtiyacının giderilmesi ve yıllardır süren çevre illere gitme zorunlulukların bitmesi en büyük istektir. Mardin’deki STK’ların çalışmalarını takdirle izlemekteyiz.

Mardin’e tıp fakültesi açılmalıdır, başlığını atarak halkın zaruri bir ihtiyacının giderilmesi ve yıllardır süren çevre illere gitme zorunlulukların bitmesi en büyük istektir. Mardin’deki STK’ların çalışmalarını takdirle izlemekteyiz.

Ve Trabzon’da ki STK’lar olarak hep destek tam destek diyerek bizlerde üstümüze düşeni buradan yapmaktayız. Yıllardır süregelen ağır hastalarımızın çevre illerdeki hastanelere götürülmesi ve çekilen sıkıntılar, yitirilen yakınlar ve aslında kader olmayan sadece yapılması gereken bir tıp fakültesi…

  Halkımızın yıllardır, hayatın idamesi olan sağlık için çektiği çilenin haddi var hesabı yoktur. Serzenişleri, üzüntüleri ve yitirdiği zamanlarının sebebi bir büyük hastanenin ve tıp fakültesinin yokluğudur. Bu güne kadar bu isteğin dile gelmemesi çok büyük bir vebaldır.

  Hasta olan abimi Şanlıurfa’da kaybetmiş bir insan olarak insanımızın çektiği çileyi en iyi bilen insanlardan biriyim. Son anlarında yanında olamadığımız abimin umarım ki çektiği çilenin mükâfatı olarak Rabbimden cennetine kabulünü niyaz ediyorum. İşte Mardin ’inimde bir hastanenin, bir üniversite hastanesinin eksikliği sevdiklerimizin son anlarında yanlarında olamayışımızın en büyük sebebidir.

Yeri gelmişken dile getirmekte fayda var, özellikle Mardin life ekibi internet sitesinde sürekli yayınlanan ve destek bekleyen imza kampanyası ile bu güzel çalışmanın hamilerinden biri olmaya devam etmektedir. Mardin’e tıp fakültesi kampanyasına her Mardinlinin Mardinlife sitesinde bir imza ile destek olmalarını bekliyoruz. Trabzon'da çok iyi takip edilen Mardinlife haber portalının gayretleri bizleri umutlu kılmaktadır. Bölgemizin en büyük haber kaynağının, her yörede takip edilmesi ayrıca bir gurur kaynağıdır.

Mardin'e Tıp fakültesi kampanyasına verdiği emek ve gayretleri için Trabzon'daki yaklaşık 20 STK adına Mardinlife ekibine Kadir Üründü ve Nezir Güneş'e tesekkürlerimizi sunuyoruz. Gayretleriyle bu işte başarılı olacağımıza hiç şüphemiz yoktur.

 Mardin şöyle bir tarihi var böyle tarihi var demeyeceğim, zaten insanımız gereken değeri veriyor, bize gereken bu kadim şehire bir tıp fakültesi ve o kararın verileceğini bu isteğin yerine geleceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Bu hak edilmiş bir istektir.

  Kararı verecek olan yetkili mercilerin muhakkak ki, bütün öngörüleri dikkate alacaklarını ve gereken onayların verileceğini bekliyoruz. Bu konuda çaba sarf eden her insanımızın emeklerine sağlık diyorum. STK’ların her daim yanlarında ve destekçileri olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Yerel medyanın, yöneticilerin daha fazla zaman ayırmalarını istiyoruz. Herkesin çabaları ile şehrimize tıp fakültesini kazandıracağımıza yürekten inanıyor, saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz

 

MEHMET ABİT BAYRAM

ULUSLARARASI GÖÇMEN DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle