Mardin'in Dar Sokaklarında Pedal Çevirdiler

Mardin'de, "Süslü Kadınlar" bisikletleriyle Mardin'in dar sokaklarında turladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin'in Derik ilçesinde "Derik Bisiklet ve Doğa Spor Kulübü" bisiklet topluluğu, "Süslü Kadınlar" isimli bisiklet topluluğundan katılan 3 kadın ile toplamda 20 kadın ile birlikte bisikletlerini süsleyerek güvenlik tedbirleri içerisinde Mardin'de bisiklet turu gerçekleştirdi. 

Derik Kaymakamı Evren Çakır'ın ve Mardin Emniyet Müdürlüğü'nün desteğiyle bisiklet turu, ortaya renkli görüntüler çıkardı.

Yoğun güvenlik önlemleri alınan bisiklet turu, trafiğe kapalı bir şekilde Mardin Cumhuriyet Meydanı'nda başlayarak Sakıp Sabancı Müzesi'ne kadar bisiklet ile turu gerçekleştirildi.

Bisiklet eğitmeni Sevdet Baki, gönüllü olarak Diyarbakır'dan memleketi Derik'e gelerek tek bir bisiklet ile 70'in üzerinde bisiklet sürmeyi hiç bilmeyen 17 ve 48 yaş arası kadına zor şartlar altında bisiklet egitimi verdi.

Sonrasında öğrencilerinden kopamayan Sevdet Baki, Derik Bisiklet ve Doğa Sporları Kulubün'ü resmi olarak kurdu.

Kulüp başkanlığını üstlenen Baki, bu tür spor etkinliklerini daha çok gerçekleştireceğini söyledi.

Bisiklet Eğitmeni Sevdet Baki, Dünyanın bir çok yerinde ve Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen bisiklet Süslü Kadınlar bisiklet turları, "Süslü Kadınlar" bisiklet topluluğu ortaklığı ile Derik Kaymakamı Evren Çakır'ın da desteğiyle bisiklet turunu kendi kurduğu ekibiyle Mardin'in dar sokaklarında tur düzenleyerek bir ilke imza attı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle