Mardinli Akkuş Tekstil, Türkiye'nin Yıldızı seçildi

Avrupa’nın önde gelen markalarına ihracat yapan Mardinli Akkuş Tekstil yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda 2021 yılı İhracat rakamlarından dolayı ödüle layık görüldü.

EKONOMİ

İTKİB (İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği) İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nde Akkuş Tekstil firmasına Tekstil kategorisinde Platin Yıldız Ödül’ü verildi.

Akkuş Tekstilden gururlandıran ihracat tablosu İTKİB tarafından ödüllendirildi.

İTKİB bünyesinde yer alan hazır giyim, tekstil, deri ve halı birliklerine üye yaklaşık 12 bin ihracatçı firmanın ihracat performanslarına göre değerlendirildiği ödül programı kapsamında, Akkuş Tekstil adına Platin Ödül’ünü, firmanın CEO ‘su Fasih Akkuş aldı.

2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

ilimizin büyük firmalarından olan Akkuş tekstil son yıllarda Mardin'de yaptığı yatırımların karşılığını aldığı ödüllerle göstermeye başladı. Mardin ve İstanbul’daki fabrikalarda toplam da 2 bin kişi istihdam eden Akkuş Tekstil Avrupa’nın önde gelen markalarına ihracat yapıyor.

Aldığı ödülden sonra bir açıklama yapan Akkuş Tekstil CEO‘su Fasih Akkuş başarının ekip çalışmasının bir sonucu olduğunu dikkat çekerek, hem firma olarak hem de sektörün de büyük bir gelişim ve büyüme gösterdiğine işaret etti.

TÜRKİYE'NİN YÜZ AKI OLDU

Bu gelişim ve büyüme ile Akkuş Tekstil olarak hem Mardin'in hem de Türkiye'nin yüz akı olduklarını ifade eden Akkuş, istihdam alanında da bölgeye büyük bir katkılarının olduğunu belirtti.

Üretilen ürünler sayesinde ihracatın arttığını, bu alanda yapılan ithalatın da azaldığını, böylece cari açığın düşmesinde de sektör olarak katkı sağladıklarına vurgu yapan Akkuş, sektörün girişimci ruhu sayesinde, değişmekte olan küresel ortamda Türkiye’nin bilgiye, araştırma ve geliştirmeye, ürün geliştirmeye, tasarıma desteğinin daha güçlü olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle