Mardinli İmamhatip Öğrencisi TÜBİTAK Fen Lisesini Kazandı!

TÜBİTAK Tarafından Liseye Geçiş Sınavında Yüzde Birlik dilime giren öğrenciler arasında Türkiye Geneli yetenek sınavı yapıldı. Türkiye genelinde 60 öğrencinin alınacağı Kocaeli Gebze'de bulunan TÜBİTAK Fen Lisesi'nin ilk öğrencilerinin arasına Mardinli Ali Osman Cihan da ismini yazdıran öğrencilerden biri olmayı başardı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Eğitimdeki başarı sıralamasıyla Mardin'de adını sıkça duyuran Mardin eski Milletvekili Hayırsever İşadamı Süleyman Bölünmez tarafından merhume annesi Hacı Süphiye Bölünmez İmamhatip Ortaokulu yeni bir başarı hikayesiyle ismini yeniden duyurmuş oldu.

Hacı Suphiye Bölünmez İmamhatip Ortaokulu öğrencisi Ali Osman Cihan, girdiği yetenek sınavında derece yaparak, bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan TÜBİTAK Fen Lisesi'nin öğrencilerinden biri olmayı başardı.

60 Öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak olan TÜBİTAK Fen Lisesi için Mardin'den başvuran Cihan, sınavı başarı ile kazanmasının mutluluğunu yaşıyor.

Ali Osman Cihan, bu süreçte kendisi ile yakından ilgilenen başta ailesi olmak üzere; okuldaki öğretmenleri ve idareci kadrosuna teşekkür ederek yaşadığı gururun sevinç ve heyecanını paylaştı. 

Başarılı öğrenci Cihan, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan tarafından Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne davet edilerek, elde edilen başarıdan dolayı tebrik edildi.

Başarılı öğrenciyi alkışlarla karşılayan, elde ettiği başarıyı kendisine hediye ettiği tabletle kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Duyan, "Ali Osman'ın elde ettiği başarı hepimiz için bir gurur ve sevinç oldu. Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü camiası adına kendisini ve bu süreçte kendisine destek olan ailesi, öğretmenleri ve idarecilerimizi kutluyorum. Bu örneklerin artması için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Devam eden projelerimizle inşallah yakın gelecekte Ali Osman gibi başarılı öğrenci örneklerimiz artacak ve bu öğrencilerimiz önce Mardin'e ardından da ülkemize ve milletimize hizmet eden toplumumuza yararlı birer birey olarak karşımıza çıkacaklardır. Ben Ali Osman kardeşimizi tekrar tebrik ediyorum, kutluyorum" diye konuştu.

ResimResim

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle