Mardinli ünlüler

Birçok ünlü ismin nereli olduğu merak edilirken bizde sizler için Mardinli isimleri bir araya getirip listeledik. İşte Mardinli 5 ünlü isim...

BİYOGRAFİ

Magazin dünyasının ünlü isimlerinin nereli olduğu hayranları tarafından merak edip araştırılıyor. Sizler için Mardinli ünlü isimleri haberimizde derledik.

İşte Mardinli 5 ünlü isim...

1- PINAR DENİZ

1994 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel isim doğma büyüme Adana, aslen ise baba tarafından Mardinlidir. Vermiş olduğu bir röportajında Arap kökenli olduğunu dile getiren başarılı isim 5 kardeşin ortancasıdır. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nden başarı ile mezun olmuştur.


2- FURKAN KIZILAY

Kadir Has Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümünden mezun olan oyuncu 1990 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiş, aslen Mardinlidir. Babası Emin Kızılay Antrenör, annesi Mine Kızılay ise Fitness öğretmenidir. Batur isminde bir erkek kardeşi vardır.

3- SEVDA ERGİNCİ

1993 yılının Ekim ayında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.65 cm, kilosu 52, burcu ise Terazi'dir. Baba tarafından aslen Mardin, anne tarafından ise aslen Makedonya Göçmenidir.

4- FEYYAZ DUMAN

1982 yılında Mardin'de dünyaya gelen başarılı oyuncunun boyu 1.75 cm, kilosu ise 70'tir. İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul'da tamamlamış, ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları Bölümü'nden mezun olmuştur.

5- MURAT YILDIRIM

Murat Yıldırım, 1979 yılının Nisan ayında babasının öğretmen olması nedeniyle görev aldığı Konya'da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu baba tarafından aslen Mardinlidir. Yakışıklı oyuncunun boyu 1.82, kilosu 72, burcu ise Koç'tur.

loading...

YORUMLAR

  • İsterse tüm DÜNYA Mardin'li olsun... Şehrine gram faydası yoksa ne edeyim öyle Memleketliyi, siyasisi ayrı oyuncusu ayrı saplıyor gardaşş..

Yorum Ekle