Mardinli vatandaşlar parklardaki endişeli bekleyişi sürdürüyor

Mardin'de şiddetli şekilde hissedilen Elbistan merkezli Saat 13.24'te yaşanan 7.6 şiddetindeki artçı depremin ardından vatandaşlar panikle bulundukları evleri boşaltarak, bulabildikleri açık alanlarda ve parklarda bekleyişini sürdürüyor.

GÜNCEL

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde sabaha doğru saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından çok sayıda büyük artçı sarsıntı gerçekleşirken saat 13.24'te yaşanan 7.6 şiddetindeki artçı deprem Elbistan merkezli olarak kaydedildi. Artçı depremin hasarlı bazı binaları yıktığı canlı yayın yapan a Haber ekranlarında görüldü. Deprem Mardin, Gaziantep, Malatya, Hatay, Adana, Mersin, Osmaniye, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır gibi birçok ilde hissedildi. 

Gece yarısı yaşanan depremle korku ve panik içerisinde olan Mardinli vatandaşlar, öğle saatlerinde yaşanan depremle aynı korkuyu bir kez daha yaşadı.

Panik halinde bulundukları evlkeri ve işyerlerinden hızlı bir şekilde çıkan vatandaşlar, endişeli bir şekilde bulabildikleri toplanma alanlarına ve parklara koştu.

Havanın da soğuk olmasıyla zor şartlarda endişeli bekleyişini sürdüren kimi vatandaşlar, parklarda ateş yakarak ısınmaya çalışmaları dikkat çekti.

15 Temmuz ve Recep Tayyip Erdoğan parkları'ndaki yoğunluk dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan deprem sonrası arabalarına atlayan vatandaşlar, Artuklu ilçe merkezindeki şehir içi ulaşımı da kısa süreliğine tıkamış oldu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle