MAREV, Mardin'de 3000 Aileye yardım desteğinde bulundu

Kısa adı MAREV olan Mardin Eğitim Vakfı, Mardin'deki ihtiyaç sahiplerine yardım desteğini sürdürüyor. MAREV Mardin Şubesi, Ramazan ayı ve ramazan bayramında Mardin il genelinde 10 ilçe ve 30 kırsal mahallede 3 bin aileye ayni ve nakdi destek ulaştırmış oldu.

MARDİN
PAYLAŞ:

MAREV vakfının Mardin’de ihtiyaç sahiplerine doğru biçimde ulaşabilmesi için yeni kurulan MAREV Mardin Şubesi, ramazan ayı boyunca sahada hem ihtiyaç sahiplerini belirledi, hem de söz konusu ihtiyaçların yerine doğru bir şekilde ulaşması için çalıştı.

MAREV Merkez ve Şubeler Genel Koordinatörü Semra Eldem, başta pandemi süreci olmak üzere Dünya'da ve Türkiye'de yaşanan affet ve sıkıntılara rağmen bağışçıların desteği ile Mardin'de ihtiyaç sahibi 3 bin aileye doğrudan ulaşıp, zor dönemde yanlarında olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti.

Yapılan yardımlarla ilgili hazırladığı teşekkür mektubu ile duygularını paylaşan MAREV Şubeler Koordinatörü Eldem, yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşması konusunda kendilerini destekleyen Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'a, dağıtılacak yardımların ambarlanacağı depo ile araç ve lojistik desteği sağlayan Mardin eski Belediye Başkanı ve MAREV Ankara Şube Başkanı Metin Pamukçu ve eşi Ferda Pamukçu'ya, her konuda hemen ve en doğru pratik çözümü üreterek yardımların hak sahiplerine ulaşması için gayret gösteren MAREV Mardin Şube Başkan yardımcısı Deniz Beşenk'e teşekkür etti.

Eldem, Teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"MAREV Yönetim Kurulu üyesi Birsen Öztekin ile birlikte yaptığımız ilk Kadınlar Kolu toplantısında bu potansiyeli görerek iş bölümü yapmış, çeşitli komiteler kurmuştuk.

Bütün bunların ötesinde her bir kadın arkadaşımıza kendi yaşadıkları çevrede bulunan ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek, listelendirme görevi verilmişti.

Geçen yıl Ramazan ayında hazırlanan bu listeler ve ilçelerdeki kadın el sanatları kuruluşlarının yardımı ile “Kadından Kadına” adını verdiğimiz dağıtma şeklini, önceki yıllarda muhtarlar ve kaymakamların desteği ile yapılan dağıtımdan çok farklı biçimde, başarı ile gerçekleştirdik.

Bu yıl dünya büyük bir afet ile karşılaştı. Ülkemiz içinde bulunduğumuz günlerde maddi ve manevi olarak büyük zorluklarla boğuşmaktadır.

Bildiğiniz gibi Mardin’de birçok aile geçim sıkıntısı ile karşılaştı. Bizler Ramazan ayını fırsat bilerek insanlarımızla imkanlarımızı paylaşarak, küçük bir el uzatmak istedik.

Böyle bir dönemde bütün kalbimizle istediğimiz bu ortam, bağışçılarımız tarafından gerçekleştirildi. Bu sayede bizler de hep birlikte ihtiyaç sahibi 3000 aileye ulaşabildik.

Bu çalışma MAREV Mardin Şubesi Başkan Yardımcımız Deniz Beşenk liderliğinde Kadınlar Kolu tarafından gerçekleştirilmiştir.

Dağıtım; Mardin Merkez, Kazalar ve Köylerde çeşitli gruplar tarafından, pandemi dönemi, sokağa çıkma yasağı, yorucu saatlere rağmen özveri ve büyük bir azimle sonuçlandırılmıştır.

Her gittikleri evin sorunlarını not eden, eksik eşyalarını, hatta boyalarını tamamlamaya çalışan, gidilemeyen doktorlara ulaştıran, maaşlarını bağlatan, sıcak yemek gönderilmesini sağlayan bu kocaman kalpleri, Mardin’in Meleklerini, kutlayacak kelime bulamıyorum.

Bir fotoğraf gördüm; önde gururla yürüyen beş kadın arkada yardım kamyonu, ellerinde listeler, taşlı köy yolu…

Bence bu manzara Mardin’in tarihine önemli bir sayfadır.

Çevremizde bu kadar yardımsever arkadaşımız olduğu için çok şanslıyız. Ayrıca ben eminim ki; dağıtıma bizzat katılamayan diğer kadınlarımız da aynı duyguları paylaşmakta, tüm desteklerini vermektedirler.

Sayın Valimiz sizlerin çalışmalarını yakınen takip etti, lojistik destek sağladı ve hareket özgürlüğünü kısıtlamadı. Bu işbirliği için kendisine minnettarız ve her zaman bu anlamda verilecek görevlere hazırız.

Değerli Başkanımız Metin Pamukçu öncelikle Şubemize yer sağladı, bütün bu malzemeler için depolarını açtı ve yükleme boşaltma işini yüklendi, lojistik destek sağladı, teşekkürler Başkanım…

Sevgili Ferda Pamukçu tüm faaliyetlerde eşinin ve tüm Kadınlar Kolunun en büyük destekçisi olarak üzerine düşen görevleri yaptı.

Sevgili Deniz Beşenk, biz Kadınlar Kolu olarak çok şanslıyız; her konuda hemen ve en doğru çözümü üreten, becerikli kişiliğiniz bütün bunları gerçekleştirmemizin en büyük nedenidir. Sizin önderliğinizde her türlü yardıma hazırız, teşekkürler…

Değerli arkadaşlarım, bu Ramazan sizler de sevgi ve mutlulukla ulaştığımız 3000 ailenin hayır duasını aldınız. Bu çok değerli bir kazanımdır.

Mardin’in Melekleri olan sizleri tek tek ve büyük bir takdir duygusu ile kutluyorum. Sevgi ile hep bir arada olalım ve Mardin için çalışmaya devam edelim. Semra Eldem, MAREV Merkez ve Şubeler Genel Koordinatörü 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle