MARTİD, yardımlarını depremzedelere ulaştırdı

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği, bölge illerinde yaşanan deprem nedeniyle kendi imkanlarını birleştirerek, hem ayni, hem de nakdi yardımlarını ulaştırdılar.

GÜNCEL

Kısa adı MARTİD olan Mardin Turizm İşletmeleri Derneği bölge illerinde depremden zarar gören vatandaşların yardımına koşmak için imkanları çerçevesinde gerçekleştirdikleri dayanışmayla topladıkları ayni ve nakdi yardımlarını ilgili kurumlar aracılığıyla yardımlarını ulaştırdılar.

MARTİD Başkanı Aslan Paşaoğlu, yapılan yardımlarla ilgili olarak; "Bölge illerimizi sarsan ve bizim yüreğimizi yıkan depremzede kardeşlerimize destek olmak için. MARTİD olarak kendi içimizde bir dayanışma örneği gösterdik. Derneğimize üye işletmeler olarak, Adıyaman hastanelerine ihtiyaç olan AFAD Koordinasyon Merkezine teslim edilmek üzere Mardin il sağlık Müdürlüğü ekiplerine 600 adet yastık kılıfı, Şanlıurfa ve Gaziantep illerine ulaştırılmak üzere gerekli kışlık kıyafetleri; kabanlar, montlar,  Switşörtler, pantolonlar ve dağıtım yeleklerimizi derneğimiz adına teslim ettik. Yaklaşık maliyeti 130 bin lira olan yardımlarımızı ulaştırmanın gönül huzuru içerisindeyiz. Nakdi olarak Kafro 10.000 ₺ve izla Pizzeria 10.000 ₺ Maide yöresel yemekler 5000 ₺ bağışta bulundular. Gerek ayni gerekse de nakdi yardımları için bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca Depremzede kardeşlerimize gönülleriyle birlikte otel işletmelerinin kapılarını açarak, depremzedelerimizi misafir eden Royal ve Nostalji otellerinin sahiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum"dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle