Mazıdağı maçı sabote etti, Nusaybin 1-0 yenildi

BAL Play Off maçında Mazıdağı Fosfat ile Nusaybin Dicle karşılaştı. Maçı 1-0 kazanan Mazıdağı BAL'da kalırken Nusaybin Dicle de Mardin 1. Amatör Liginde mücadele edecek.

SPOR

BAL Play Off maçında Mazıdağı Fosfat ile Nusaybin Dicle karşılaştı. Maçı 1-0 kazanan Mazıdağı BAL'da kalırken Nusaybin Dicle de Mardin 1. Amatör Liginde mücadele edecek.

Bölgesel Amatör Liginden (BAL) düşen Mazıdağı Fosfat Spor ile Mardin 1. Amatör Futbol Liginde  Şampiyon olan Nusaybin Dicle Spor Play Off maçında karşılaştı.

Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda oynanan maçın 20. Dakikasında Mazıdağı 1-0 öne geçti. Maçın 90 dakikası boyunca ortaya iyi bir oyun koyan Nusaybin Dicle bir türlü golü bulamayınca sahadan 1-0 yenik ayrıldı.

BAL Play Off maçı sonucuna göre Mazıdağı Fosfat Spor BAL Liginde kalırken Nusaybin Dicle ise gelecek sezon da şampiyon olduğu Mardin 1. Amatör Liginde kaldı.

-BİR GÜN ÖNCE "MAÇA ÇIKMAYACAĞIZ" PAYLAŞIMI YAPAN MAZIDAĞI PLAY OFF MAÇINI SABOTE ETTİ

Öte yandan maçtan çok Mazıdağı Fosfat Sporun maçı sabote eden hareketleri haftaya damga vurdu. Birgün önce sosyal medya hesabından "maça çıkmama" açıklaması yayımlayan Mazıdağı Fosfat daha sonra paylaşımını kaldırdı.

Maç saatine kadar Mazıdağı takımının sahaya çıkıp çıkmayacağı tartışılırken 21 Kasım Şehir Stadyumuna giden Nusaybinliler, Mazıdağı takımının kendilerinden önce gelerek ısındığını gördü.

Maçı bir gün önceden sabote etmeye başlayan Mazıdağı takımı, 90 dakikanın sonunda istediğini alarak 2022 - 2023 yılında BAL Liginde kalmayı başardı.

Nusaybinim

YORUMLAR

  • STADA ZARAR VEREN KİŞİLERİ DİLE GETİRMEYEN YEREL BİR GAZETESİNİZ GERÇEK OLAN MİLLİ SERVETİMİZ OLAN STADA ZARAR VERENLERİN EN BÜYÜK CEZALARI ALMASI

    Keşke 90 dk boyunca her türlü cirkefligi yapan kavga çıkaran stat koltuklarını kıran Nusaybinlileri de yazsaydın.

Yorum Ekle