Mazıdağı’nda “Siyer Yarışması” heyecanı başladı

Peygamber Sevdalıları tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklanırken Mardin’in Mazıdağı ilçesinde okullar ziyaret edilerek kayıtlar alınmaya başlandı.

GÜNCEL

Peygamber Sevdalıları tarafından “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenecek olan Siyer Yarışması, bu yıl pandemi nedeniyle 14 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi yapılacak.

 

Yarışma kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde de hem kayıtlar alınıyor hem de okullar ziyaret edilerek yapılacak sınav hakkında bilgilendirilmelerde bulunuluyor.

 

Mazıdağı’nda yapılan ziyaretler hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları İlçe Temsilcisi Abdullah Tuna, şöyle dedi:

 

“Peygamber Sevdalıları Mazıdağı Temsilciliği olarak; 2021 yılı ‘Siyer Yarışması’ hazırlık ve tanıtım amacı ile Mazıdağı İmam Hatip Lisesini ziyaret ettik. Okul Müdürü Mustafa Durmaz ve müdür yardımcıları tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandık. Okul müdürü ve diğer idarecilerimiz Peygamber Sevdalılarının her sene yaptıkları Siyer Yarışması ve diğer çalışmalarını çok önemsediklerini ve desteklediklerini belirttiler. Zira yapılan bu çalışmaların İmam Hatibin kuruluş amaçlarından ve hizmet alanlarından olduğunu belirterek dindar bir nesil oluşturmak adına ortak hedefler ve ortak çalışmalar yapmamız gerektiğini vurguladılar. Her sene öğrencilerimizin bu sınava yoğun bir şekilde katıldıklarını ve dereceler kazanan öğrencilerimiz olduğunu belirtiler. Kaybedenin olmadığı bu yarışmada hediyeler verilmesinin ayrıca bir teşvik olduğu da belirtildi. Bu yarışma sayesinde her sene yüz binlerce gencimizin Peygamberimizin hayatını okuduğunu ve Peygamberimizi tanıyarak örnek aldığı dile getirildi. Yarışma Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak yapacağız. Bu konuda öğrencilere duyuru ve kayıt yapılması hususunda okul yönetiminden ve başta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimizden destek bekliyoruz.”

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle