Mehmet Çelebi vefat etti

Mardin'de uzun yıllardır turizm sektörünün içerisinde yer alan Mardin Grand Yay Oteli'nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Çelebi (47) yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle vefat etti.

VEFAT HABERLERİ ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin'de uzun yıllar görev yaptığı Mardin Yay Grand Oteli Genel Müdürlüğü görevini yürüten Elazığlı Mehmet Çelebi, yaklakndığı Kovit-19 nedeniyle tedavi gördüğü Mardin Devlet Hastanesi'nde vefat etti.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği MARTOD yönetim kurulu üyesi de olan Grand Yay Oteli'nin genel müdürlüğünü 13 yıldır aralıksız olarak sürdüren, sektörün sevilen ve güler yüzlü simalarından olan Elazığ Maden'li olan Mehmet Çelebi, geçtiğimiz günlerde Kovit 19 teşhisi nedeniyle Mardin Devlet Hastanesi'de tedavi altına alınmış, durumunun ağırlaşması üzere yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilmişti.

Mehmet Çelebi'nin vefatı, başta turizm sektörünün içinde bulunan müteşebbisleri olmak üzere sevenlerini derinden üzdü. 

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Gürgör, Çelebi'nin vefatının kendilerini derinden üzdüğünü kaydederek, "Mehmet bey tam 13 yıldır Mardin'in turizmine ve tanıtımına önemli katkıları oldu. Mardin için tanıtım dendiği her yere Mehmet Çelebi kardesşimiz uzaklık yada mesafeye bakmak sızın oradaki yerini alırdı. Kendisiyle hem aynı oluşumun içerisinde yer aldık, hem de bir çok fuar ve seyahatte şehrimizin turizm tanıtımı için bulunduk. Çok değerli, yüzü güleç bir insandı. Mardin'in turizmine ve yaptığı hizmetlere katkılarından dolayı önümüzdeki ay onu onurlandıracaktık, Olmadı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Evli ve 6 kız çocuğu babası olan merhum Mehmet Çelebi 47 yaşındaydı.

Mehmet Çelebi'nin cenazesi akşam saatlerinde toprağa verilmek üzere memleketi olan Elazığ'ın Maden ilçesine gözyaşları arasında uğurlandı.

Mardin Life Ailesi olarak; Geçtiğimiz gün vefat eden babaları merhum Sadık Yay'ın ardından Genel Müdürleri Mehmet Çelebi'i de kaybeden Mardin Yay Grand Oteli'nin sahipleri olan Yay Ailesi'ne başsağlığı ve sabır diliyoruz.  

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle