Memur-Sen'dan 28 Şubat ve Erbakan Açıklaması

Memur-Sen Sendikası Mardin İl Başkanı Mustafa Aydın, “28 Şubatın failleri tarihin çöp sepetinde, milletin değerlerini savunanlar ise halkımızın kalbinin derinliklerinde anılacaktır.”dedi.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

            Memur-Sen Konfederasyonu Mardin İl Başkanı Mustafa Aydın, hayatını kaybeden eski başbakanlardan ve SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan ile 28 Şubat post modern darbesi için basın açıklaması yaptı.

            Aydın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“28 Şubat 1997’de toplanan MGK’nun, milletimizin özgür iradesiyle seçtikleri ve parlamentodan güvenoyu almış meşru hükümeti devirmek için bir dizi karar alarak irtica bahanesiyle yönetime post modern bir müdahalede bulunmanın 14. yılındayız.

Tam 14 yıl önce, Devletin kurumsal gücünü istismar ederek halkın inançlarını baskı altına almak, siyasi iradelerini yok saymak ve ideolojik kısır anlayışlarını zorla halka dayatmak için perde arkasında askeri bürokrasinin,  meydanlarda ise sivil bürokrasi, bir kısım medya, Üniversiteler ve mahşerin beş atlısı olarak nitelendirilen DİSK, TOBB, TÜRK–İŞ, TESK, TİSK gibi kuruluşların payanda olduğu bir darbe süreci başlatıldı.

İnsanlarımız fişlendi,  gerginlikler arttırıldı, meclis baskı altında tutuldu, Vakıf ve Dernekler çalışamaz duruma getirildi, başı örtülü kadın avına çıkıldı, İmam-Hatip ve Meslek okullarının önü kapatıldı ve ülke tam bir kaosa sürüklendi.

Bütün alanlarda ve tüm halkımıza büyük bedeller ödetildi. Ekonomimiz küçüldü, enflasyon yükseldi, işsizlik arttı, ihracatımız azaldı, yaklaşık 50 milyar dolar hortumlandı ve onlarca banka iflas ederek el konuldu.

Hem özgürlüklerimiz kısıtlandı, hem de ekmeğimiz küçüldü.

Milletimiz bunları yapanları ve payanda olan siyasileri 2002 seçimlerinde ağır biçimde cezalandırarak birer siyasi mevta haline getirdi.

28 Şubatın Kudretli Generalleri nerede?  Onları hayırla yad eden kimse var mı?

Ekonomimizin büyümesi, huzurumuzun artması, refah düzeyimizin yükselmesi, barış, güven ve istikrarımızın gelişmesi ve özgür bir yaşamın oluşması için 28 Şubatlara bir daha izin verilmemesi ve tüm militarist izlerin silinmesi şarttır

Somut bir adım olarak, Demokrasi ve sivil iradeye baskı ve müdahalede bulunan bütün askeri ve sivil kişilerin adlarının sokak, cadde, bulvar, mahalle, meydan, tesis ve özellikle de okullardan silinmesini bekliyoruz. Çünkü milletimiz bunları zihninde silmiştir bile.

Milletimizin değerlerine saygı duyan, taleplerini ciddiye alan kişilere gelince; onlar halkın gönlünde en müstesna yerlerini her zaman almış ve almaya devam edecektir. Menderes ve Özal gibi.

1969 yılından beri milletimizin İnanç ve Ahlak değerlerini savunan, bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan, siyasi misyonuyla özgün bir çizgi inşa eden ve milyonlarca insanın hayranlığını kazanan muhterem Necmettin Erbakan Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Sayın Erbakan’ın 14 yıl sonra Şubat’ın son haftasında vefat etmesi oldukça anlamlı ve düşündürücü olmuştur. Mardin Memur Sen olarak kendisine Allahtan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabır, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Erbakan Hocanın başbakanlığına ve siyasi çizgisine tahammül etmeyerek demokrasiye müdahale edenler tarihin sararmış sayfalarında kaybolup unutulmuşlardır. Necmettin Erbakan ve halkın değerleriyle barışık liderler ise milyonların gönlünde rahmet ve hayırla yâd edilmeye devam edilecektir.”

 

Nezir Güneş

YORUMLAR

  • Erbakan ile 28 Şubatı bir arada değerlendirerek mesaj vermek... Özgürlük ve demokrasiye müdahelede bulunanların millet tarafından nisyana terkedilmesi.. İşte bu.

    Hayatımın hiçbir döneminde refahlı saadetli, fazilet partili olmadım.Ama Hocanın vefat haberini duyduğumda içime çok garip bir hüzün çöktü.Demek ki farkında olmadan Hoca'ya karşı sevgi duyuyormuşum.Allah Rahmet etsin.Mekanın Cennet olsun

Yorum Ekle