Merkeze alınan Mardin Valisi Duruer'e duygusal karşılama

Çeşitli inceleme ve görüşmelerde bulunmak üzere Güney Afrika'da bulunduğu sırada merkeze alınan Mardin Valisi Hasan Duruer'i kente dönüşünde duygulu bir törenle karşıladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

 Yol boyunca yüzlerce araçtan oluşan konvoy, genç sporcular, erkek ve kadınlı gruplar Vali Duruer'e sevgi gösterisinde bulundu. Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Vali Duruer, duygulu anlar yaşadı.

Tarihi kentlerin sorunlarının ele alındığı bir toplantıya katılmak üzere gittiği Güney Afrika'dayken, son kararneme ile merkeze alınan Mardin Valisi Hasan Duruer, kente gelişinde yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı. Mardinli bir grup Duruer'i uçakla geldiği Batman'da karşılayıp, uzun araç konvoylarıyla kente kadar eşlik etti. Mardin girişinde de yaklaşık 150 araç konvoyu ve yüzlerce kişi tarafından karşılanan Vali Duruer, aracını durdurarak, kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. Bu görüşmeler sırasında karşılıklı duygusal anlar yaşandı. "Vali baba", "Vali bizim babamız" sloganları ve alkışlarla karşılan Vali Duruer, gösterilen sevgi ve ilgi karşısında duygulu anlar yaşadı.
Kendisini karşılayanlarla kısa süre konuşan Vali Duruer, "Hizmette görev yeri değişikliği olabilir. Bugün buradayız, yarın başka yerdeyiz. Cenab-ı hak, hayırlı hizmet nasip eylesin. Birbirimizi çok seviyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Evren ÇATOM sorumlusu Dilek Sınavu, Vali Duruer'in Mardin'deki hizmetlerini anlatarak, "Biz valimizle devam etmeyi isterdik. Çok kıymetli çalışmaları oldu. Kent turizmi ve istihdama yönelik çok güzel bir çalışma yürüttü" dedi.
Mardin Şehit Aileleri ve Geçici Köy Korucuları Derneği Başkanı Orhan Kandemir ise, "Sanatsal etkinliklerde çok fazla katkısı olan sayın valimiz Hasan Duruer’e vefa borcumuzu göstermek için buradayız" dedi.
Yaklaşık bir saat süren karşılıklı görüşmelerden sonra kalabalık araç konvoyu Vali Hasan Duruer'in makam aracına eşlik ederek kent merkezine kadar geldi. Kent merkezinde siren ve korna çalarak bir tur atan araç konvoyu daha sonra dağıldı.

YORUMLAR

 • Vali beyi karalayanlar ya çok cahil ya da çıkarları için karalıyorlar yazıklar olsun.

  Ben şahsen gitmesine çok sevindim. Binlerce insanı mağdur eden vali istemiyorum. Gitmesi bazı şahısların hosuna gitmediğine eminim. Tüm mardinliler ne demek istediğimi gayet iyi bilir

  Yaklaşık 9 yıldır bu bölgede eğitimci olarak görev yapmaktayım. Sayın Valimiz Hasan DURUERin bu bölgeye eğitim adına ve diğer alanlarda yapmış olduğu çalışmalar hakikaten takdire şayan. Allah Vali beyin yolunu açık etsin. MARDİN ÇOOOOOK ŞEY KAYBETTİ.Serkan K.

  birileri gönderdi diyorlar inanmıyorum..

  ...

  yenişehirin %80 tapusuz dur belediyenin getirdigi afla birlikte yüzlerce insan tapu almak için belediyeye para verdiler bu tapu olayını sayın valimiz durdurmuştur.sayın valimize yakıştıramadım bir sürü insanın öüne taş koymuştur.belediyeyide mahkemeye de veren kendisidir.kendisinin merkeze alınmasına sevindim

  Sayın Valinin iyi işleri de oldu, beğenmediğimiz işleri de oldu. Kendisini hatırlatacak en önemli eserleri yol kenarlarına diktirdiği ağaçlarla Mardindeki eğreti duran binaların temizlenmesi için verdiği mücadeledir.

  MARDİNE YAPILAN BİR ÇOK HİZMETİNİ KABULLENEMİYEN;BİR ÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRMESİNİ İSTEMEYENLER; BELLİ BİR ZÜMRENİN BASKILARIYLA BAŞBAKANIMIZ BÜYÜK BİR HATA YAPARAK MEMLEKETİ YENİ YÖNETECEK VALİYE SEN HİZMET ETME KOLTUĞUNDA OTUR T.V İZLE İMZA AT ÇALIŞMAYANA TAKDİR VER PARTİLİLER YANINA GELİRSE YASAL OLMASA BİLE İSTEDİKLERİNİ YAP DEMEK İSTEDİ...YOLUN AÇIK OLSUN HASAN VALİ ÖZ MARDİNLİLERİN KALBİNDE DAİM OLACAKSIN....

  ben bunların aslen mardinli olduğuna inanmıyorum : )

Yorum Ekle