Meteoroloji uyardı: Kar Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamaya göre; Mardin ve çevre illerinin de aralarında bulunduğu bölge illerinde yer yer yoğun kar yağışının beklendiğini açıkladı.

GÜNCEL

Kurak geçen kış ayında sıcaklıklar mevsim normallerine dönmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son tahminlerini açıkladı. Yapılan tahmine göre bugün akşam saatlerinden itibaren Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Batman çevreleri ile Diyarbakır'ın güneyinde kuvvetli kar yağışının beklendiği açıklandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam (Cuma) saatlerinden sonra bölgenin batısından itibaren beklenen yağışların, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman çevreleri ile Diyarbakır'ın güneyinde kuvvetli (5-20 cm), Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar, Hatay ve Kilis'in yükseklerinde (700m üzeri) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile kar yağışı olan yerlerde yer yer tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Yağışların, yarın (Cuma) öğle saatlerinde bölgenin batısında, gece saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi bekleniyor.”

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle