Mevlit programı yerine gıda paketi

Pandemi, bir çok alanı olumsuz etkilediği gibi, mevlit yemekleri gibi toplu hayır etkinliklerinin artık yapılamamasına neden oldu. Hayırseverler artık mevlit yemeği yerine yetim ve muhtaç ailelere gıda desteğinde bulunuyor.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım vakfı, faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Umut Kervanı, kentte ihtiyaç sahibi aileleri tek tek tespit ederek liste hazırlıyor.

Hayırsevelerin gönderdiği gıda ve giysi yardımları da İnsani Yardım vakfı gönüllüleri tarafından yetim ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Son olarak bir Hayırsever İş İnsanın bağışı ile 400 aile için gıda paketi hazırlandı.

Gıda paketleri, vakıfa gelebilecekler kendileri elden teslim alırken, gelemeyen ihtiyaç sahipleri için ise gönüllüler, haneleri tek tek gezerek gıda paketleri teslim ediliyor.

Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Başkanı Fatih Akman, "Hayırsever kardeşlerimiz pandemi şartları nedeniyle mevlit yemeği yerine bu şekilde kimi gıda paketi olarak yetim ve muhtaçlara ulaştırılmasını istiyorlar. Rabbim onlardan kabul buyursun inşallah. Bu noktada her zaman hazırız." dedi.

Umut Kervanının İnsani Yardım faaliyetlerinin ara verilmeden devam ettiğini ifade eden Akman, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"En son bir hayırsever abimiz bize ulaşmıştı ve 4 etap şeklinde bağışta bulunabileceğini belirtmişti. Bu bağışların gıda şeklinde yetim ve muhtaçlara ulaşmasını istemişti bizden. İnşallah bu gıdalar yetim ve muhtaçlara ulaştırılacak. Rabbim izin verirse 4. Etapta 100 Bin TL değerinde asgari olarak en az 400 aileye gıda, erzak ulaştırmış olacağız. Rabbim hayırseverin bu yardımını kabul etsin inşallah."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle