Mezopotamyanın Efeleri yine galip

AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı kendi saha ve seyircisinin önünde çıktığı ilk maçında konuk ettiği Altekma voleybol takımını 3-2 yenerek ligde çıktığı ikinci maçından da galibiyetle ayrılmayı bildi.

MARDİN
PAYLAŞ:

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 2021-2022 sezonu AXA Sigorta Efeler Liginin ikinci haftasında Yeni Kızıltepespor voleybol takımı ile İzmir Altekma voleybol takımı Kızıltepe Atatürk spor salonunda karşılaştı.

Yenilenen spor salonunda oynanan ilk resmi maç olan müsabakaya taraftar büyük ilgi gösterdi. Tamamen dolan tribünlerin önünde taraftarın coşku desteğiyle ilk sette rakibine adeta nefes aldırmayan Yeni Kızıltepespor voleybol takımının taraftarıyla birlikte oluşturduğu uyumla rakibini adeta sindirdi.

Seyircinin büyük destek verdiği Yeni Kızıltepespor voleybol takımı ilk seti 25-14 kazanarak 1-0 öne geçtiği maçın ikinci setinide 27-25 kazanan ev sahibi ekip durumu 2-0’a getirdiği maçı 3-0 kazanması beklenirken 3. Sette tutuk bir oyun sergileyen Mezopotamyanın Efeleri Mardin temsilcisi,  bu sette rakibine 23-25 kaybetti. 4. Sette de rakibine 19-25 kaybeden Kızıltepe ekibi 5. sette yeniden oyuna ağırlığını koyarak son seti 15-7 kazanarak maçı da 3-2 kazanmasını bildi.

Ozan Çağı Sarıkaya, Fatih Yayla ve Mehmet Nezir Akhun hakem üçlüsü yönettiği maçı Kızıltepe Kaymakamı/ Belediye başkan vekili ve takımın fahri başkanı Hüseyin Çam eşi Dilek Çam ile birlikte izledi. Maçta daire ve kurum amirleri, STK temsilcileri ve çok sayıda taraftarın izlediği maç öncesi takıma maddi destek ve sponsorluk desteğinde bulunan DEKİNSAN Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kenan Kösen, Takımın onursal başkanı da olan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Hacışakiroğulları Un Fabrikasının sahibi İşadamı Kenan Duyan, İşadamı Şükrü Cevheroğlu ile Mila Cafelerinin Sahibi Mehmet Ali Özmen'e teşekkür plaketleri Takımın Genel Koordinatörü Şino Cevheroğlu tarafından taktim edildi.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan Yeni Kızıltepespor Genel Koordinatörü Şino Cevheroğlu, Yeni sezonun yenilenen salonda çıkılan ilk maçın getirdiği bir stresin gölgesinde oynanan maçtan galibiyetle ayrılmanın takımda büyük bir mutluluğa vesile olduğunu kaydederek, "Yeni transferlerimizle çok daha güçlü bir ekip haline geldik. Yeni transferlerle birlikte kendi sahamızda çıktığımız bu ilk maç, ne olur, nasıl olur diye heyecanlıydık, bu heyecanın beraberinde yüklediği bir stresin olduğunu da görmezden gelmiyoruz. Ancak neticesinde büyük taraftarımızın güçlü desteğiyle istediğimiz sonuçla salondan ayrılmayı bildik. İnşallah bundan sonraki maçlarda çok daha iyi bir mücadele ile yakaladığımız galibiyet serisini sürdürmeye devam edeceğiz. Ben bir kez daha takımımıza desteğini sürdüren onursal başkanımıza, büyük taraftarımıza ve sponsorlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum"dedi..

Yeni Kızıltepespor il iki hafta sonunda puanını 6’ya çıkararak puan cetvelinde 3. Sırada yer aldı. Kızıltepe ekibi 18 Ekim Pazartesi günü 3.hafta maçını Galatasaray HDI Sigorta ile oynayacak.

ResimResimResimResimResimResimResim

YORUMLAR

  • FENERBAHÇELİYİM. AMA İNŞALLAH MARDİN KIZILTEPE MEZOPOTAMYANIN EFELERİ SONU ŞAMPİYONLUK OLUR. SİZİN FB GS VE DİĞER KULÜPLERDEN EKSİĞİNİZ YOK. KEŞKE MARDİN FUTBOLUDA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜREBİLSE AMA O YAPILANMA OLMADI OLMAYACAKTA..

Yorum Ekle