Midyat Tasarım Fakültesi'nin Protokolü imzalandı

Güneydoğu İhracatçılar Birliği Başkanı Midyatlı Hayırsever İşadamı Masum Altunkaya'nın yapımını üstlendiği Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin inşa protokolü Gaziantep'te gerçekleştirilen törenle imzalandı.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:
 
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Midyat Kaymakamı Tekin Dündar, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ve Güneydoğu İhracatçıları Birliği (GİB) Başkanı Mahsum Altunkaya ile birlikte Midyat Sanat Ve Tasarım Fakültesi
Bina Yapım Protokolünü imzaladı.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile Mardin ve Midyat'tan gelen konuklarını Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği'nde ağırlayan Mardinli İşadamı Masum Altunkaya, Mardin'e eğitim alanında yapılacak önemli bir yatırıma vesile oluyor olmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

Vali DEMİRTAŞ: EĞİTİMİN KALİTESİ İÇİN İŞBİRLİĞİ ÖNEMLİDİR

 “Milletlerin istiklal ve istikbalini tayin eden yegane yatırım eğitimdir” diyen Vali Mahmut Demirtaş, en büyük, en anlamlı, en paha biçilmez yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilecek yatırımlar ve hayata geçirilecek akademik faaliyetler ile üniversitesinin başarısını artıracağını belirten Vali Demirtaş, şunları söyledi;

“Zira etkisi gelecekte hissedilen, milletlerin istiklal ve istikbalini tayin eden yegane yatırım eğitimdir. O nedenle gerek devlet gerek özel sektör gerekse STK'lar her alanda olduğu gibi eğitim alanında da iş birliğini üst düzeyde tutmalı, eğitimin alt yapısının ve kalitesinin yükseltilmesi noktasında işbirliğine gitmelidir. Bugünkü yaptığımız şey de bunun en güzel örneklerinden biridir. Bugün Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracatçı Birliği ile imzalayacağımız protokolle Midyat'ımız bir eğitim yuvasına daha kavuşacaktır. Bu sayede ülke ve millet olarak en büyük sermayemiz olan insan kaynağımızı en güzel şekilde işleyecek onları geleceğe, ülkemizin koyduğu vizyon hedefin ve istikametinde hazırlayacağız.”

YAPIMINA YAKINDA BAŞLANACAK

Erdoğan'a Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesindeki Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi binasının yapımını Birlik olarak üstlendiklerini kaydetti.

Altunkaya, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan'ın himayelerinde Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulan Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin binasını Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği inşa ettirecek olup söz konusu fakülte Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Midyat Sanat Ve Tasarım Fakültesi adıyla eğitim verecektir. Mardinli bir iş insanı olarak eğitime yapılan yatırımı, yapılan bütün yatırımlardan önce önemsediğimin altını özellikle çizmek istiyorum. Bu vesileyle burada bulunan bütün misafirlerimize ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Midyat'a kurulacak olan fakültenin, bölgenin kalkınmasına olumlu katkı yapacağını da vurgulayan Altunkaya şöyle devam etti: "Fakültenin, bölgemizin tüm birikiminin daha yüksek seviyede üretime ve ihracata dönüştürülmesi için gereken nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi açısından önemli bir işlev göreceği kuşkusuzdur.  Bu nedenle Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan'ın himayeleri ve büyük destekleriyle Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği yönetim kurulu üyelerimizin oy birliğiyle aldığı kararla söz konusu fakülte için ihtiyaç duyulan modern bir bina inşa edilecek. Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, Midyat Kaymakamı Sayın Tekin Dündar, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim Özcoşar teşrifleriyle ortak bir protokol imzaladık. Protokolümüz yapıldı. Fakülte binasının inşaatına yakında başlanacak ve yeni fakültemiz Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Midyat Sanat Ve Tasarım Fakültesi adıyla hizmet verecektir." dedi.
 
Hayırsever İşadamı Altunkaya, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ise "Fakülte binamızın ilçemize kazandırılmasında Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ve yönetimine, GİB Başkanı Mahsum Altunkaya ve yönetimine, Midyat Kaymakamız Tekin Dündar’a, emeği geçen herkese ilçemiz adına şükranlarımı sunuyoruz. İlçemize hayırlı olsun" diye konuştu
 
Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanlığı Binası Konferans Salonu'nda düzenlenen protokolün imza toplantısına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de hazır bulundu.
 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle