Midyat’tan örnek okul

Midyat’ta “Aşı Olalım Okulumuzu Koruyalım” Projesi kapsamında okulda bulunun tüm öğretmen, öğrenci ve veliler aşılarını oldu.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin’in Midyat ilçesinde Midyat Lokman Hekim Anadolu Sağlık Lisesi tarafından “Aşı Olalım Okulumuzu Koruyalım” Projesi düzenlendi.

Proje kapsamından okulda okuyan tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler aşılandı.

Yapılan aşı çalışmaları sonrasında düzenlene etkinlikle proje sona ererken, öğretmen öğrenci ve okul idaresi ve velilerin tamamı aşı oldu.

Midyat Kaymakam Ahmet Solmaz, düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, son iki yıldır dünyanın genelinde koronavirüs ile mücadele edildiğini belirtti.

Kovid-19’un yayılmaya başlaması ile özellikle sağlık çalışanların özverili bir çalışma sürdürdüklerini ve onlara yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Solmaz, şu ifadeleri kullandı;

“Bu mücadelede sağlık çalışanlarımız kayda değer ve özverili bir çalışma sergiledi. Ama bu sadece sağlık çalışanlarımın özveriyle çalışmaları ile bitecek bir mesele değil. Sağlık konusu bireysel sağlığın yanı sıra toplumsal sağlığı da ilgilendiriyorsa her bireyin üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Bizde Midyat olarak bugün burada tekrardan yeniliyoruz sözlerimizi, sizleri özellikle maske mesafe ve hijyen konusuna önem göstermenizi ve aşılarını yaptırmanınız rica ediyoruz.

Midyat’ta kovid-19 yayılmaya başlamasından itibaren toplam vaka sayımız 7 bin 840, toplam test sayımız 41 bin 905 olarak kayda geçmiş durumda. Şuan ki en son verilerimiz itibari ile hastanede kovid’ten dolayı yatan hasta sayımız 6, 4’ü yoğun bakımda tedavi görmekte ve maalesef bir tane hatamızda yoğun bakımda entübe edilmekte.

Midyat İlçe aşı müdürlüğümüzden ve devlet hastanemizden aldığımız verilerle son olarak 1 doz aşı oranımız yüzde 73,55 oran ile güzel bir oranı yakaladığımızı düşünüyoruz. Ama ikinci dozda aşı konusunda şuanda ilçemizde yüzde 58,41 oran ile görünüyor. Maalesef hem il oranında hem de ülke ortalamasının altında gözünüyoruz, ikinci doz aşılamada.

Bu bakımda Midyat Lokman Hekim Anadolu Sağlık Lisemizin düzenlemiş olduğu bu projeyi tebrik ediyorum ve katkıda bulunan tüm öğrenci ve velilerine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Etkinliğe Kaymakam Solmaz’ın yanı sıra, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sertaç Çelebi, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Hüseyin Tomruk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Faruk Tercan, Tekin Taş, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nurullah Yeşilmen, Okul Aile Birliği Başkanı Şükrü Çelebi ve veliler katıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle