Milli Atlet Arık, ülkemize gümüş madalya kazandırdı

Mardinli Milli Atlet Fatma Arık, Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında Balkan 2.cisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

MARDİN

Başarılı çalışmalarının ardından Milli takıma çağrılan Mardin Atletizim Spor Kulübü sporcusu Fatma Arık, Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında ülkemize gümüş madalya kazandırmanın gururunu yaşadı.

Fatma Arık başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada Romanya’nın Craiova kentinde yapılan Milli takım yarışmasında 3 bin metreyi 9.33.10 derece ile bitirerek, gümüş madalya kazandığını söyledi.

Milli forma ile madalya kazandığının sevincini yaşadığını belirten Arık, “Ay Yıldızlı bayrağımızı Balkanlarda dalgalandırdığım için çok mutluyum. Ülkeme ve Mardin ilimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Mardin Atletizm Spor Kulübünün desteğiyle bu başarıya ulaştığını ve desteklerinden dolayı Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura’ya teşekkür eden Fatma Arık, “Bu yarışmaya katılmak için bana büyük destek verdi. Hedefim ülkemi ve Mardin’i Olimpiyatlarda en iyi temsil ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Mardin Atletizm Spor Kulübü başkanı Mehmet Münir Cura ise, Fatma Arık’ın başarısı bizleri mutlu ettiğini ifade etti.

Çura, “Fatma Arık Milli takım seçmelerinde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra bu yıl Milli takıma davet edildi. Millî atletimiz Fatma Arık’ın Balkan Şampiyonasında elde ettiği başarı ülkemizin ve Mardin ilimizin başarısı oldu. Mardin Atletizm Spor Kulübümüz her zaman sporcuların yanında olarak destek vermeye devam edeceğiz.”

Fatma Arık, daha öncede 11 Haziran’da Mardin’de düzenlenen Uluslararası ABBARA yarışını kazanarak yarışmayı birinci olarak tamamlamıştı.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle