Mirela Sula kimdir? Mirela Sula kitapları ve sözleri

Eğitimci, Gazeteci, Yazar Mirela Sula hayatı araştırılıyor. Peki Mirela Sula kimdir? Mirela Sula aslen nerelidir? Mirela Sula ne zaman, nerede doğdu? Mirela Sula hayatta mı? İşte Mirela Sula hayatı...

BİYOGRAFİ
Eğitimci, Gazeteci, Yazar Mirela Sula edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Mirela Sula hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Mirela Sula hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Mirela Sula hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 1975

Doğum Yeri: Arnavutluk

Mirela Sula kimdir?

Mirela Sula, Arnavutluk'un kuzeyindeki küçük bir köyde doğdu (1975). Altı yaşındayken Arnavutluk'un komünizm rejimine girdiği bir dönemde çok daha uzaktaki başka bir köye, tecrit edilmiş ve uzaklaşmak zorunda kalmıştı. Demokrasi Mirela 16 yaşındayken geldi ve çocukluğunun geçişinden sonra özgürlük ve refah isteği ile yeni bir aşamaya girdi. Mirela, kadın haklarının kötüye kullanıldığı yollarla ayaklandı ve genç yaşta gerçeği değiştirmek için bir devrim yoluna girmeye karar verdi. Sadece 20 yaşındayken ve üniversiteden mezun olduktan sonra Mirela, kadın haklarını koruma faaliyetleriyle uğraşırken küçük kasaba Puka'daki "Fikri Kadın" örgütünün ilk liderlerinden biri oldu.

2000 yılında Mirela, başkent Tiran'a taşınarak hayatında büyük bir değişiklik yaptı ve ilk Arnavut dergisinde demokrasiden sonra "Modern Kadın" olarak adlandırılan bir gazeteci olarak çalışmaya başladı. Mirela ayrıca kadınları güçlendirmek için birkaç projede kararlıydı ve Sheffield Üniversitesi'nde Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Tiran Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Bu süre zarfında, Mirela bu alanda Arnavutluk'taki ilk dergisi olan 'Psikolojiler' ve Arnavutluk'taki 'Panorama' adlı en büyük günlük gazeteye haftalık ek bir 'Ben kadın' ekibini kurdu.

Mirela Sula halen Londra, İngiltere'de yaşıyor. Ayrıca İngiltere'de çok iyi tanınan bir kuruluş olan Solace Women's Aid'de eğitmenlik yapıyor

Mirela Sula Kitapları - Eserleri

 • Aklını Koru Düşüncelerini Yönet

Mirela Sula Alıntıları - Sözleri

 • Kaybettiğim seylerden en cok aklimi özlüyorum. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Eğer bulunduğun yeri beğenmiyorsan, değiştir. Sen bir ağaç degilsin. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Kitabi kapağından yargılama. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Gelenin gelmesine ve gidenin gitmesine izin ver. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Eğer isik kalbinizdeyse, evin yolunu bulursunuz. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Akıl, olağanüstü bir hizmetkardir ama ayni zamanda korkunc bir hükümdar da olabilir. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Gelenin gelmesine ve gidenin gitmesine izin ver.. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Yarın'ın sadece aptalların takviminde olduğunu unutmayın. Dünün yenilgilerini unutun ve yarının problemlerini görmezden gelin. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Kuşların dünyadaki her yere uçabilecekken neden aynı yerde kalmayı seçtiklerini her zaman merak ederim, sonra kendime aynı soruyu sorarım. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)
 • Mutlu bir cocukluga sahip olmak icin, hicbir zaman gec degildir. (Aklını Koru Düşüncelerini Yönet)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle