Miroğlu, Mardin’in Sorun ve Taleplerini Erdoğan’a iletti.

AK Parti MKYK Üyesi 25-26. Dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin’in sorun ve taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Ak Parti MKYK toplantısında Orhan Miroğlu da bir konuşma gerçekleştirdi.

Miroğlu, Mardin’in sorun ve taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileti.

Toplantı sonrası yazılı basın açıklaması yapan Miroğlu,  Artuklu Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi açılması talebi, Mardin’in gündeminde önemini korumaya devam ettiğini vurguladı.

Miroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Mardin STK Platformu 100 bini aşkın imza topladı, üniversitemiz YÖK nezdinde girişimlerde bulundu, bu önemli talebin altyapısının hazırlanmasında çalışmalar yaptı. Mardin şüphe yok ki, sağlık turizminden en fazla yararlanması gereken illerimiz arasındadır. Bölgesel konumu, Irak ve Suriye’nin gelecekte yeniden inşa edilmesi sözkonusu olduğunda, Mardin’in ekonomik, kültürel ve sağlık alanında oynayacağı rolü başka bir şehrimizin oynaması gerçekten mümkün değil. Bu çerçevede partimin perşembe günü yapılan son MKYK toplantısında, söz alarak, 2021 yılında gerçekleşecek olan yatırım programı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ettim ( Ki Midyat- Mardin yolu inşaatı bu yatırım programınının  içindedir) ve Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi açılması ve Dara köyünün Dara Antik Şehir üzerinden alınıp başka bir alana taşınması hususunda Cumhurbaşkanımızdan tensip buyurmasını talep ettim.”

Mardinlilerin umutlu ve heyecanlı bekleyişlerine iyi gelecek müjdeli haberlerin en kısa zamanda duyulacağı inancında olduğunu ifade eden Miroğlu, yerel medyanın da bu konuda gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle