Mualla'ya Sor - Pinkfreud Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Mualla'ya Sor kimin eseri? Mualla'ya Sor kitabının yazarı kimdir? Mualla'ya Sor konusu ve anafikri nedir? Mualla'ya Sor kitabı ne anlatıyor? Mualla'ya Sor PDF indirme linki var mı? Mualla'ya Sor kitabının yazarı Pinkfreud kimdir? İşte Mualla'ya Sor kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Pinkfreud

Yayın Evi: Okuyan Us Yayınları

İSBN: 9786055134792

Sayfa Sayısı: 232

Mualla'ya Sor Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Koş Mualla koooş! Yardım et n'oluuuur... Çok dertliyim çoook...

Sevgilim benden 5 cm kısa, n'apıcam???

Sarhoş olup kapısına dayandım, beni istemedi. Acaba gay mi?

Sınav stresinden hayatı kaçırıyorum, ne yapacağım ben?

Fuck buddy olmayı deniyorum ama olmuyor, hemen aşık oluyorum!!!

Bir süre takıldık, öğrendim ki sevgilisi varmış alçağın, neden ben nedeeen?

Hem kızlara hem erkeklere aşık oluyorum, neyim ben?

Görümcem beni aşırı kıskanıyooo, ondan kurtulmak istiyorum, n'apıcam?

Mor saç diye tutturdum, boyatsam mı, ya yakışmazsa? N'olur yardım et!

Babamla erkek arkadaşımı bastım, n'apıcam, anneme söyleyeyim mi?

Annem babamı aldatıyoooor, bunu nasıl yapar?

Nerede uçkur düşkünü, nerede yalancı, nerede riyakar varsa bulup aşık oluyorum...

Adama dizi teklifi gelince beni bıraktı! N'apıcam ben, çok özlüyorum!

Twitter'ın "Türkçe sözlü hafif batı kadını" Pink Freud, bu kez "Mualla Abla"lığa soyunarak milenyum gençliğinin "çok mühim" dertlerine derman oluyor. Cevaplarında kendi stilini konuşturan Mualla, nokta atışlarla, 153 soruna 153 pratik çözüm öneriyor.

Mualla'ya Sor, "Sorulara mı şaşayım, cevaplara mı güleyim" derken elinizden bırakamayacağınız...... veee buraya kadar okuduysanız o hoo, kitabı aldınız gitti demektir. Sevgiler, iyi eğlenceler.

(Tanıtım Bülteninden)

Mualla'ya Sor Alıntıları - Sözleri

  Mualla'ya Sor İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Tatilde kafa dağıtmak için aldığım 1 günde okuduğum kitap olur kendileri.. Eğlenceliydi. Plajda, kumsalda okumak için kitap arayanlar dizüstü edebiyat serisine bakabilir. (Nilufer celik)

  Gerçekten Türkiye de böyle vakalar var mı ? :) Kitap yazarı aşk konusunda bayanları yabancı ecbeni erkeklere yönlendirmiş. Gerçekci ve lafını esirgemeyen bir üslubu var zevkle okunabilir. Özellikle1500 km kuralı harika :) (selin okur)

  Mualla'ya Sor PDF indirme linki var mı?

  Pinkfreud - Mualla'ya Sor kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Mualla'ya Sor PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Pinkfreud Kimdir?

  O, Twitter’ın “Türkçe sözlü hafif batı kadını”

  Her gün yaklaşık 118,000 kişi tarafından okunuyor, izleniyor.

  Kimi onu en yakın arkadaşı, kimi sırdaşı, kimi kardeşi, kimi düşmanı, kimi kendisi sanıyor.

  Bu zeki kadının komik sözlerinin altında, hep aklınızda olan şey var: “Bunu neden ben söylemiyorum?”

  Pinkfreud Kitapları - Eserleri

  • Sorun Bende Değil, Sende
  • Sorun Bendeymiş
  • Beni Hep Sev
  • Türk Kızının 50 Tonu
  • Mualla'ya Sor

  Pinkfreud Alıntıları - Sözleri

  • Yemeğe çıktığınızda en sevdiğin yemeği sen söylemeden sipariş eden, kahveni kaç şekerli içtiğini bilen, regl takvimini senden daha düzenli takip eden adam gitmiş, yerine bir yabancı gelmiş. Uzaylının teki aniden yanına gelip "Merhaba dünyalı ben dostum." dese daha az yadırgarsın durumu herhalde. (Sorun Bende Değil, Sende)
  • “Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı.” (Sorun Bendeymiş)
  • "Bence bana aşık olmak sana çok yakışırdı." (Sorun Bendeymiş)
  • Bazı kadınlar vardır o sanal dünyada da sahiplenmek ister erkeğini. İlişkisi var yapmak, zorla birlikte fotoğraf paylaştırmak en çok sevdikleri şeydir. "Ah bacım ah, adamın içinde olmayacak çapkınlık, sen tasma da taksan yapacağı varsa da yürür dm'den o adam" diyemiyorsun onlara. Like'layıp geçiyorsun bol kalp dolu fotoğraflarını... (Türk Kızının 50 Tonu)
  • Kendime not : ilişkide karşı tarafın kendi hayatı ile ilgili aldığı tüm kararları destekle. Sonucu ne olursa olsun onun yanında olduğunu bilirse, ileride her ne yaparsan yap senin yanında olur. (Sorun Bendeymiş)
  • Kendime not : Hiçbir ilişkiyi bir tarafın ağzından dinleyerek karar verme, unutma, ilişkilerde her insan aynı anda hem haklı hem de haksız olabilir. (Sorun Bendeymiş)
  • " hayat böyle bir şeydi işte. İçinde hep bir umut saklardı. Ve bizler o umutların gerçekleşmeyeceğini bile bile yaşamaya devam ederdik" (Beni Hep Sev)
  • Herkesten kork ama en çok, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insandan kork! (Beni Hep Sev)
  • "Kocasına da, aşkına da, çocuğuna da başlarım." (Sorun Bende Değil, Sende)
  • İşin ucunda annelik de olsa, ikinci kişi olmayı asla göze alamam. (Sorun Bende Değil, Sende)
  • kollarının arasında sardı beni, küçücük kaldım, büzüldüm. (Beni Hep Sev)
  • Bir erkeğe duyabileceğim en büyük sevginin binlerce katı, fazlasıyla aşık olduğum tek bir şey vardır: Para (Sorun Bende Değil, Sende)
  • Beni bir başıma bırakıp gitmesine alışırım ama bir başkasını tercih etmesini kaldırmıyor ruhum... (Sorun Bende Değil, Sende)
  • Onu görünce içimden kendiliğinden happy şarkısı çalıyor. Dağlardan okyanusa atlamak gibi böyle. Aslında ne gibi bilmiyorum, daha önce hiç kimseye, hiçbir şeye karşı böyle hissetmedim çünkü. Ağzından çıkan her kelime şarkı gibi ninni gibi geliyor. Ne söylediğini hiç dinlemeden kafa sallıyorum. (Türk Kızının 50 Tonu)
  • Kendime not: Kendi aldığın kararları, hayatında var olanlar etkilesin, yokluğuyla üzenler değil. Ve asla bir erkek için hayatında büyük bir değişiklik yapma. (Sorun Bendeymiş)
  • Değerini ancak onu kaybedince anladım. (Sorun Bende Değil, Sende)
  • "Bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu senelerce çok tecrübe ettim ama, içip eğlenen, istediğini yapan, istemediği şeyi açık açık dile getiren bir kadın olmanın orospuluk olduğunu o gece öğrendim." (Türk Kızının 50 Tonu)
  • "Vakit bir türlü geçmezken, yıllar hayatlar geçiyor." (Türk Kızının 50 Tonu)
  • Kendime not: En yakın hissettiğin insanlar, gün gelir senden habersizce uzaklaşırlar. (Sorun Bendeymiş)
  • "Bir insana, bir şehre, hayatına dahil herhangi bir şeye alışmak için ne kadar süre geçmesi gerekir? Bir ay? Bir yıl? On yıl? Normal insanların bir şeye alışıp o şeyin de sıradan bir hâle gelmesi herhâlde bu kadar sürüyordur. Belki de birkaç saat..." (Sorun Bende Değil, Sende)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle