Muhammed Hüseyin Okula başladı

Kızıltepe ilçesinde gelişim geriliği nedeniyle 2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin, bir hafta önce bir hayırseverin desteği ile protez bacağa kavuşmuştu.

MARDİN
PAYLAŞ:

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar’ın girişimiyle 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hüseyin anasınıfına kaydı yapılıp okulla tanıştırıldı.

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar yanındaki bir ekiple küçük Muhammed’i evinde ziyaret etti.Ziyarette Muhammed’e çeşitli oyuncaklar hediye edildi.Ailesiyle görüşülüp Evine en yakın anasınıfına götürülen küçük Muhammed’in okul sevinci görülmeye değerdi.Sınıf arkadaşlarıyla çabucak kaynaşan küçük Muhammed arkadaşlarıyla çeşitli etkinlikler yaparak oyunlar oynadı.


Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar, “2 yıl önce sağ bacağı kesilen ve koltuk değneği ile hayatına devam eden 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed’ailesiyle görüşüp okulla tanışmasına vesile olduk. Muhammed’in heyecanına ve sevincine hepimiz ortak olduk.Eğitim camiası olarak her zaman öğrencimizin hep yanında olacağız”dedi.
5 yaşındaki Suriyeli Muhammed’in babası ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar ´a ve ekibe teşekkür etti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle