Muhtarlar Federasyonu Mülki amirlere çıkarma yaptı

Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu ile Mardin Muhtarlar Federasyonu Mardin ilçelerinde Mülki İdare amirlerini ziyaret etti.

GÜNCEL

Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas’ın ev sahipliğinde Mardin ilçelerine yapılan ziyaretlerde Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran eşlik ederken, Federasyona bağlı İlçe Muhtarlar Dernek Başkanları eşlik etti.

Devlet ve Millet arasındaki köprülerin pekişmesi adına ziyaretler gerçekleştirdiklerini işaret eden Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran, sırasıyla Artuklu, Mazıdağı, Derik, Yeşilli, Savur, Nusaybin ve Midyat İlçe Kaymakamlarını ziyaret ettiklerini, taleplerini iletip vatandaşların beklentilerini aktardıklarını ifade etti.

Başkan Şeran verimli geçen ziyaretlerden ve karşılattıkları ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaretlerin devam edeceğini kaydeden Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas ise “Devletimizin ve Hükümetimizin muhatap aldığı Konfederasyonumuz ve Güneydoğu Federasyonumuz çalışmalarını var gücüyle devam etmektedir. Mardin genelinde 6 yüzün üzerinde muhtar kardeşimiz federasyonumuza üyedir. Mardin geneli 705 Muhtarımız bulunmaktadır. Gönül ister ki tüm muhtarlarımızı kucaklayarak birlik ve beraberlik içinde halkımıza daha iyi bir hizmettir. Bu yüzden de kapımız geride kalan diğer muhtarlarımıza açıktır. Bizler vatandaşlarımız ve Devletimizin arasındaki bağın pekişmesi için beraberlik içinde gayret gösteriyoruz. Dolayısıyla Konfederasyonumuz ve Federasyonumuza bağlı derneklerimizin ilgili kurumlar tarafından daha çok dikkate alınmasını ve daha çok önemsenmesini temenni ediyoruz. Vatandaşlarımızın muhtarlarımıza yüklediği sorumluğu ve beklentilerini Mülkü İdare Amirlerimiz başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara ulaştırma bilinci içerisinde hareket ediyoruz. Ziyaret ettiğimiz tüm Kaymakamlarımızın bizlere ve dolayısıyla vatandaşlarımızın taleplerine karşı göstermiş olduğu yakınlıktan ötürü tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

Mardin’in diğer ilçelerine de ziyaretlerini süründüreceklerini işaret eden Başkan Nas, vatandaşlar için temasların tüm kurum ve kuruluşlara sürdüreceklerini belirtti.

YORUMLAR

  • muhtarlar zaten vali olmuşlar.

Yorum Ekle