Mutfaktaki yangın cep yakıyor

Son aylarda temel gıda ürünlerindeki fahiş artışlar, vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. Pandemi süreciyle başlayan, fırsatçılık Market ve pazarlardaki fiyat artışları vatandaşların tepkilerine neden oluyor. Denetimsizlikten yakınan vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ediyor.

MARDİN
PAYLAŞ:

Son aylarda temel gıda ürünlerindeki artışlar, vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. Mutfağa ateş düştü, alım gücümüz düşüyor diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, pazar ve Marketlerdeki fiyat ve etiket denetimleri için yetkilileri göreve davet ediyor.

Her market ziyaretinde farklı bir fiyatla karşılaştıklarını, fiyat artışlarıyla yarışacak takatlerinin kalmadığını kaydeden vatandaşlar, cep yakan fiyatların sıkı denetime tabi tutulması gerektiğine dikkat çektiler.

Mardin'de Marketlerde fiyat artışlarının sembolü haline gelen ayçiçek yağı başta olmak üzere yumurta ve süt ürünlerine yönelik artışlar dikkat çekiyor. Mardin piyasasında 5 litrelik ayçiçeği yağı 70 ile 85 TL, 5 kg pilavlık pirinç 50-65 TL, Kırmızı et kilosu 55 ile 70 Tl, Yumurta kolisi 20-25 TL, 5 kg salça 40-45 TL arasında satılırken, vatandaşlar denetimlerin yapılmasını istiyor. Marketlerle birlikte tedarikçi firmaların da denetilmesini isteyen vatandaşlar: “Fiyatlar ortada. Geçen ay aldığınız bir ürünü bugün aynı fiyata almanız mümkün değil. Özellikle ayçiçeği yağında ciddi artış var. Birçok markette 1 veya 2’den fazla ayçiçeği yağının alınmasına izin verilmiyor. Gerçek fiyatlar için ilgili kurumların denetim yapmasını istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle