Nagehan Alçı kimdir, nereli? Kaç yaşında? Nagehan Alçı eşi kim?

Nagehan Alçı kimdir? Kaç yaşında nereli? soruları basının ve siyasetin gündeminde. Koronavirüs ve aşı üzerinden öğretmenler hakkında yaptığı yorumlar tepki toplayan Nagehan Alçı, Türkiye gündemini meşgul ediyor. Gazetecilik hayatına, 2001 yılında Hürriyet gazetesinde stajyer olarak başlayan Nagehan Alçı ile ilgili merak edilenler...

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Nagehan Alçı kimdir?

Nagehan Alçı

Doğum 13 Nisan 1977 (44 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Eğitim İstanbul Lisesi,
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
Meslek Köşe yazarı
Evlilik

Rasim Ozan Kütahyalı (e. 2010)

Çocuk(lar) 2

Nagehan Alçı,

  • 13 Nisan 1977 tarihinde,
  • İstanbul'da doğdu.

1977'de İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğrenim gördü.

Hürriyet'in dış haberler servisinde staj yaparak gazetecilik kariyerine başladı. Daha sonra 32. Gün'de ve Avusturya'daki bir televizyon kanalında stajlarını sürdürdü. 

Nagehan Alçı, Show TV dış haberler bölümünde çalıştı, Irak Savaşı sırasında simultane çeviriler yaptı, sonra 2007 yılında Akşam gazetesine geçerek burada köşe yazarlığı yapmıştır. SkyTürk TV'de Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile 'Sosyal Bilgiler' adlı bazı belgeseller hazırladı. Aynı zamanda Kanaltürk'te Kısa bir süre Pelin Batu ile birlikte 'Sınırsız' adlı programda yorumculuk yaptı. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Daha sonra Kanal 24'te 'Nerede Kalmıştık' programında sunucu ve yorumcu olarak görev yaptı.

2011 yılından itibaren Beyaz TV'de 'Medcezir' programında ve CNN TÜRK'te 'Dört Bir Taraf' programında yorumculuk yapmaya başladı.

Ocak 2016 yılında Planet Mutfak'ta Nagehan Alçı ile 1 Öğün adlı programını sunmuştur.

Nagehan Alçı, Almanca ve İspanyolca biliyor. Az derecede de Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Özel hayatı: Nagehan Alçı kocası kimdir? Ailesi ve çocukları

Aralık 2010'da köşe yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi. Betül Yasemin ve Ayşe Ela adındaki ikizlerin annesidir.

Tartışmaları

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz'un Habertürk'ü boykotuna sebep olarak Nagehan Alçı'nın varlığını göstermesi ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Nagehan Alçı'ya "Fetö artığı" demesi nedeniyle Nagehan Alçı, Ahmet Yavuz'a hakaret davası açmış ancak mahkeme "kovuşturmaya yer olmadığına" karar vermiştir.

Filmografi

Yapım Yıl Karakter
Adam Mısın! 2016 Kendisi

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle