Nazi Almanyasının Gizli Tarihi - Turgut Gürsan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kimin eseri? Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kitabının yazarı kimdir? Nazi Almanyasının Gizli Tarihi konusu ve anafikri nedir? Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kitabı ne anlatıyor? Nazi Almanyasının Gizli Tarihi PDF indirme linki var mı? Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kitabının yazarı Turgut Gürsan kimdir? İşte Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Turgut Gürsan

Yayın Evi: Bilge Karınca Yayınları

İSBN: 9799758715496

Sayfa Sayısı: 288

Nazi Almanyasının Gizli Tarihi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bu kitabın Nasyonal Sosyalist Almanyası'nın 12 yıllık gizli tarihini açıklamak gibi bir iddiası yoktur. Ancak belirli zamanlarda etkili olmuş kişi ve örgütler mercek altına alınmıştır. Tanımlamak gerekirse: dünyanın ezoterik veya gizli tarihi, görülmeyenin tarihidir. Görülmeyen tarih, açık olmadığı gibi ispatlanması da zordur. Bu kitapta: Nazizm'in doğuşu ve yükselişi ile ilgili bazı zaman kesitlerinden ezoterik gizli bilgileri toplayarak okuyucuya bir arka plân tarihi vermeye çalıştım. Almanya'nın 1933-1945 dönemine ait resmi tarihin görmezlikten geldiği konulardan birisi de hiç şüphesiz ki Nazi döneminden evvel ve sonra kurulmuş olan gizli örgütlerdir. Ezoterik öğretilerin yanısıra bazı gizli teknolojik gelişmelerin sırlarını da saklayan bu örgütlere ait bilgiler bilhassa iki Almanya'nın birleşmesinden sonra 90'lı yılların başından itibaren dışarı sızmaya başlamıştır. ABD arşivlerinde bulunan, II'nci Dünya Savaşı ve sonrasına ait birçok belge halen gizli tutulduğu için bu bilgileri doğrulamak mümkün olamamaktadır.

Okuyacağınız bu kitapta da Nazi Almanyası'nın ilk uçan disk propotipinin, bir gizli proje içinde gelişmesinin gizli örgüt veya örgütlerle bağlantıları da ele alınmıştır. Bazı konularda görülebilecek olan birbirine zıt fikirler farklı yazarların aynı konulardaki farklı görüşlerinden ileri gelmektedir. Örneğin, bazı yazarlar Nazileri Agarta ile ilişkilendirirken bir başkası Şamballa ile ilişkilenmektedir. Ama kitap dikkatle okunduğunda her şeyin her şeyle bağlantılı olduğu görülecektir. Tapınakçılar, Agarta, Şamballa, Gül-Haç, Naziler ve Oyuk Dünya Teorisi, Madam Blavatsky, Tibet, Dünya dışı varlıklar, Ufo'lar, Atlantis, Mu, Hyperborea veDevler...

Nazi Almanyasının Gizli Tarihi Alıntıları - Sözleri

 • nazi Almanyası ve uzaylı müttefikleri diğer gezegenler üsler kurmuşlardır. nazilerinb uzay gemisi 1945 te Mars 'a sorunsuz iniş yapmıştı. Uzaylıların UFO ları ile gelip ABD li Eisenhower ile görüştüğüm iddia ediliyor. Hitler tarfından uzaya gönderilen Alman astronotlar 47 yıl sonra 1990 da dünyaya dönmüşerdir ve 70 yıl geçmesine rağmen hiç yaşlanamamışlardır.
 • Adolf Hitler: “Ulu kavramından yararlanmak zorunda kaldım. Fakat bunun geçici bir değer taşıdığını biliyordum. Bir gün gelecek Almanya’da bile milliyetçilik denilen şeyden eser kalmayacak. Dünyaya sadece evrensel efendiler ve üstadlar topluluğu egemen olacak. Politika, dünyada ve evrendeki yaşam yasalarının dışavurumundan başka bir şey değildir. İnsanlığın kaderi sıradan kişilerin kaldıramayacağı kadar yüksektir. Bunu ancak birkaç erişmiş kişi kavrayabilir.”
 • Hitlerin sağ olduğuna dair deliller 1-Hitler ve Eva Braun'un cesetleri hiçbir zaman bulunamadı. 2-Ortamda bulunan kan izleri ona ait değildir. 3- Görgü tanıkları , en yakın adamları ortadan kaybolmuştur. Friedrich e göre uçakla Norveçe oradan da gizli, bir üsse gitmişlerdir. Öldüğü iddia edilen kişi dublörüdür. Hitler birkaç tane dublörünün olduğu tahmin ediliyor.
 • Hitler 2000 yılında hala sağdı. 99 yaşındaydı ancak özel bir hormon tedavisiyle 70-80 gösteriyordu.
 • Nazilerin bünyesinde çok iyi bilim adamları vardı. Zaman makinası icat ettiler. hatta boyut aşan uzay gemisi ve UFO yapmayı başardılAR.
 • “...Gerçekte birbirine paralel olarak gelişen iki tarih olduğunu söylerler; Birisi görünen ve medya tarafından durmadan işlenen, diğeri ise gizli tarihtir, birincisi, herkesin bildiği ve okullarda okutulan, diğeri ise çok kimse tarafından bilinen ve çoğunluk tarafından görülemediği arka plan tarihidir. Gerçekte görünen tarih, bazen gizli tarihin tam tersi olması sebebiyle, bir aldatmacadan ibarettir.”
 • “Dünyanın ezoterik veya gizli tarihi, görülemeyen tarihidir. Görülmeyen tarih, açık olmadığı gibi, ispatlanamadığı için zordur.”
 • “ Gerçek çoğu kez kurgudan daha çarpıcıdır.”

Nazi Almanyasının Gizli Tarihi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

#Haziranyorum2021 Turgut Gürsan Nazi Almanyasının Gizli Tarihi(288 sayfa) Ünlü Rus filozofu P.D.Ouspensky,gerçekte birbirine paralel olarak gelişen iki tarih olduğunu söyler; birisi görünen ve medya tarafından durmadan işlenen, diğeri ise gizli tarihtir.Birincisi,herkesin bildiği ve okullarda okutulan,diğeri ise çok az kimse tarafından bilinen ve coğunluk tarafından görülemeyen arka plan tarihidir.Gercekte görünen tarih,bazen gizli tarihin tam tersi olması sebebiyle,bir aldatmacadan ibarettir. Tapınakçılar,Agarta,Şamballa,Gül-Haç,Nazilerve Oyuk Dünya Teorisi,Madam Blavatsky,Tibet,Dünya dışı varlıklar,UFO lar,Atlantis,Mu,Hyperborea, ve devler. Bu kitapta yazılanlar,bir çok kişiye fantezi ürünü olarak gelebilir ama,gercek çoğu kez kurgudan daha çarpıcıdır. Almanların ari ırk dedikleri nedir? Yahudi düşmanlığının sebepleri,ne kadar geçmişe dayanıyordu? Almanların UFO lardan oluşan bir ordusu varmıydı?UFO lar dünya dışı mı yoksa,gizli bir buluş muydu? Thule birligi? Aldebaranlılar kim? 2.Dünya savaşını gercekte kimler finanse etti?Asıl amaç neydi? Hitler gercekten intihar mı etti,yoksa kaçtı mı?Hitlere ait olduğu sanılan cesedin,aslında Hitlerin dublörüne ait olma ihtimali olabilir mi? Aslında daha pek cok soru ve cevap bu kitapta.Her ne kadar 288 sayfa olsa da ,okumak okudugunu anlamak ve hatta pekistirmek açısından bakılırsa,yavaş ilerlediği dogrudur.Bizim bildigimiz 2.dünya savaşı,öncesi ve sonrası aslında yalan olabilir.Merak ediyorsaniz mutlaka okumalısınız (Hülya Dumanoğlu)

ÜNLÜ Rus filozofu P.D. Ouspensky, gerçekte birbirine paralel olarak gelişen iki tarih olduğunu söyler; Birisi görünen ve medya tarafından durmadan işlenen, diğeri ise gizli tarihtir. Birincisi, herkesin bildiği ve okullarda okutulan, diğeri ise çok az kimse tarafından bilinen ve çoğunluk tarafından görülemeden arka plan tarihidir. Gerçekte görünen tarih, bazen gizli tarihin tam tersi olmasi sebebiyle, bir aldatmacadan ibarettir. Bu kitap ta kendi üslübü ile sözde gizli tarihi anlatıyor. Gizemlerle dolu bu kitapta, kurulan tüm gizli örgütleri, Dünya nın derinliklerin deki gizli dünyayı ve antik tarihten gelen işaret lerle uzay bağlantısına, Almanların gizlice inşa ettiği ufolara kadar ne kadar gizem varsa bu kitapta. Tabii siz bütün bunlara inanmaya hazirsaniz bide boş zamanınız varsa okuyunuz. (celal çelik)

Nazi Almanyasının Gizli Tarihi PDF indirme linki var mı?

Turgut Gürsan - Nazi Almanyasının Gizli Tarihi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Nazi Almanyasının Gizli Tarihi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Turgut Gürsan Kimdir?

Turgut Gürsan Kitapları - Eserleri

 • Dünya'nın Gizli Tarihi 1
 • Dünyanın Gizli Tarihi 2
 • Nazi Almanyasının Gizli Tarihi
 • Agarta
 • Sinarşizm
 • Dünya'nın Gizli Tarihi 3
 • Yeraltındaki Gizli Dünyalar
 • Mesih Hitler
 • Dünya Tarihinin Perde Arkası
 • Atlantis
 • Rothschild Hanedanlığı
 • Hitler Almanyası'nın Gizli Tarihi
 • 20. Yüzyıl Dünya Tarihinin Perde Arkası
 • İlluminati
 • Yirminci Yüzyıldan Günümüze Illuminati Komploları

Turgut Gürsan Alıntıları - Sözleri

 • Şurası çok az bilinen bir gerçektir ki Adolf Hitler ve Naziler, Rothschild'ler tarafından kurulmuş ve finanse edilmiştir. (İlluminati)
 • Şerif Hüseyin aslında Osmanlıların ve Almanların müttefiki idi fakat Jön Türklerin Araplara karşı ırkçı ve ayrımcı tutumu onu saf değiştirmeye zorlamıştı. (İlluminati)
 • 19.uncu Yüzyıl "Rothschild Çağı" olarak bilinir ve bu yüzyılda Rothschildlerin dünyadaki servetin yarısını kontrol ettikleri tahmin edilmekteydi. (İlluminati)
 • Türkler, Ruslarla yaptıkları son savaşta Ermenilerin kendilerine nasıl ihanet ettiklerini ve onların Enver Paşa ve Talat Paşaya karşı suikastlar planladıklarını biliyorlardı. ***Talat Paşanın öldürülmesini Ankara Hükumeti nasıl yorumlamıştı? Buna ilişkin resmi bir belge bulunmuyor. Ama Ankara Hükumetinin resmi organı sayılan Hakimiyet-i Milliye’nin haberi verişinden ve yorumundan bunu çıkarabiliyoruz. 20 Mart 1925 tarihli gazetenin yorumu şöyle: “Bu cinayetin sebebini her şeyden evvel, İngiliz suikastlarında aramak zaruridir. İngilizlerin, askerle ve politikayla başa çıkamadıkları Türkiye’ye bugün mikyası geniş bir suikast tertibatı ihzar ettikleri anlaşılıyor. Bu menfur cinayet İngiliz hıyanetinin beşeriyetin yüzünü kızartacak ne çirkin bir raddeye ilerlediğini bir kez daha gösterir. İngilizler, menfur politikalarıyla gasıb-ı harplerine şimdi bir de Türk ricalini gizlice arkadan vurmak şeneatım ilave ettiler.... Vefatı cidden şayan-ı eseftir. Cenab-ı Hak rahmeti aliyesine mazhar eylesin.” (Dünyanın Gizli Tarihi 2)
 • Ve en önemli bulgu, bugüne kadar çözülmemiş sır da ortaya çıktı; Hz İbrahim, firavun Ahenaton'dan başkası değildi!.. müslüman Mısırlılar bugün bile bu Firavundan "Ahenaton Aleyhisselam" diye söz ederler.... (Dünya'nın Gizli Tarihi 1)
 • Kültür,istilaya haklı kılıyordu. himmler'in Atalar kültü, Alman yayılmacılığını ve istilasını haklı göstermeye yarıyordu. (Sinarşizm)
 • I. Dünya Savaşı Masonların savaşıdır. Burada söz konusu olan otokrasi ile demokrasi arasındaki savaştır. (20. Yüzyıl Dünya Tarihinin Perde Arkası)
 • New York'taki özgürlük heykeli Semiramis'i sembolize etmekredir ve Fransız Masonları tarafindan yapılmıştır. Babil rahiplerinin yönetici sınıfına "papalar büyük konseyi"denirdi. Bu isim daha sonra Roma kilisesine transfer oldu. (Dünya'nın Gizli Tarihi 1)
 • Yazarların iddiasına göre, Hz. İsa’nın doğumundan önce Kudüs Tapınağı rahiplerinin iki okulu vardı; birisi erkek çocuklar, diğeri kızlar için. Tapınağın rahipleri Mihael, Mazaldek, Gebrail-Cebrail gibi melek isimleri taşıyorlardı. Bu rahipler, Yahudi Levi ve David soyunun saflığını korumakla mükelleftiler. Rahip okulundan olan ve “bakire” diye adlandırılan Meryem’in bir oğlu vardı. (Dünya'nın Gizli Tarihi 1)
 • bir hıristiyan prensibi olan insanlık sevgisinin yerine,1789 Fransız devrimi'nin söylemleri olan, Hürriyet eşitlik kardeşlik söylemi geliştirildi. bu sözcüklerin gizli anlamı liberalizm komünizm,sinarşizm idi. (Sinarşizm)
 • Bu kadar bilgiyi öğrenmen doğru değil, bilgi insanlara yüktür. (Agarta)
 • ..., bankalar pis tefecilerin mabedi haline geldi. Para da bunların tanrısı oldu. (20. Yüzyıl Dünya Tarihinin Perde Arkası)
 • Rothschild ajanı Lord Alfred Milner’in kariyeri 1864’de Londra’da kurulan ‘Colonial Society’ (Koloniler Derneği) ile başlamıştı. 1868’de dernek, ‘Royal Colonial Institute’ (Kraliyet Koloniler Enstitüsü) adını aldı. Milner’in aktif olduğu enstitü, Barclys Bank ve Asyadaki uyuşturucu pazarını kontrol eden Hong- Kong Shangai Bank (HSBC) tarafından finanse ediliyordu. ***Jim Keith, “Casebook on Alternative- 3” adlı kitabında HSBC’nin günümüzde de uyuşturucu paralarını aklamak için kullanıldığını iddia etmektedir. Uyuşturucu finansman ve nakliyesi ‘Royal Institute of International Affairs’ (RIIA) ve İngiliz Gizli Servisinin gözetiminde yapılıyordu. (Dünyanın Gizli Tarihi 2)
 • Filistine'e Yahudi göçünü finanse eden Rothschildler, buraya yeterli Yahudi nüfusu çekemeyince, kendi akrabalarından birini (Hitler'i) devreye sokarak onları mecburi göçe zorladılar. (İlluminati)
 • Bolşevizm'in amacı Yahudi olmayan alanlardaki gücü kontrol etmek ve Yahudi olmayanların elindeki bütün serveti toplamaktır. Bu şekilde Yahudiler herkesin üzerinde bir güce sahip olabilecektir. (20. Yüzyıl Dünya Tarihinin Perde Arkası)
 • Yazarların iddiasına göre, Hz. İsa’nın doğumundan önce Kudüs Tapınağı rahiplerinin iki okulu vardı; birisi erkek çocuklar, diğeri kızlar için. Tapınağın rahipleri Mihael, Mazaldek, Gebrail-Cebrail gibi melek isimleri taşıyorlardı. Bu rahipler, Yahudi Levi ve David soyunun saflığını korumakla mükelleftiler. Rahip okulundan olan ve “bakire” diye adlandırılan Meryem’in bir oğlu vardı. Meryem, “Melek Cebrail” diye adlandırılan bir rahip tarafından ziyaret edildi. Meryem daha sonra kendinden yaşça büyük olan Joseph-Yusuf ile evlendi. Meryem’in Joseph’ten dört oğlu ve üç kızı oldu. Hz. İsa çarmıha gerildikten sonra Kudüs Kilisesinin ana direği Hz. İsa’nın kardeşi James oldu, James’in yardımcıları İsa’nın Havarileri olan Peter ve John idi. Hz. İsa’nın ölümü, halk tarafından fazla tanınmadığı için, büyük bir tepki yaratmadı. Fakat Hz. İsa’nın kardeşi James de öldürülünce şehirdeki Yahudi halk galeyana geldi ve Romalılara karşı büyük bir ayaklanma başlattı. (Dünya'nın Gizli Tarihi 1)
 • 1785’de Fransa’daki aç gözlü spekülatörler yüzünden büyük bir buğday sıkıntısı çekilmişti (bu sıkıntının suni olarak yaratılmış olması çok muhtemeldir). Birçok bölgede buğday stokları erimişti. Halkın açlık yüzünden ayaklanması için ülke genelinde suni bir yiyecek darlığı yaratılmıştı. Bu ekonomik açlık operasyonları “City of London”43 spekülatörleri tarafından yürütülüyordu. *Bank of England’ı 1694 yılında kuranlar Yahudilerdir. Bu banka İngiliz menşeli bir banka olmayıp bir devlet kuruluşu gibi kurulan özel bir bankadır. İngiliz devleti, kendisine ait olması gereken para basma ve ülke parasını kontrol etme işini bir grup finansörün eline bırakmıştı. İngiltere parasının kontrolü esas olarak Rothschild’lerin elindedir. Bugün, Rothschild’ler ve birkaç Yahudi aile hanedanlığının elinde olduğu bilinen Bank of England ve Amerikan Federal Reserve Bankası ile bunlara bağlı karteller aynı zamanda Dünya Bankası ve IMF’nin yönetimini de ellerinde tutmaktadırlar. **İngiliz Krallığı ve Amerikan Başkanlığı, Bank of England ve Federal Reserve Bank’ın sahipleri tarafından yönetilmektedir. Bank of England’ın da içinde bulunduğu, Londra’dan ve İngiltere’den bağımsız bir şehir olan “City of London” ismiyle anılan bu garip şehir devletinin kendi belediyesi ve kendi özel polis gücü vardır. (Dünya'nın Gizli Tarihi 3)
 • “ Gerçek çoğu kez kurgudan daha çarpıcıdır.” (Nazi Almanyasının Gizli Tarihi)
 • Diğer faşist rejimler gibi, Napolyon da Katolik kilisesini kontrol etmek istiyordu. her kim papalıgi kontrol ederse, kiliseyi kim kiliseyi kontrol ederse, dünyayı kontrol edebilirdi. (Sinarşizm)
 • Eski Ahit-Tevrat: İngiliz yazar David Icke’ye göre, M.Ö. 586 yılında, Babil esareti sırasında, sürüngenimsi-Aryan rahipliği hiyerarşisinin başkenti olan Babilon’da İbrani rahipleri, yani Levililer gerçekte olanları tahrif ederek, yeniden kendilerine göre, “bir tarih imal ettiler.” Levi rahipleri, Sümerlerden o güne kadar gelen bilgileri, bazı gerçekler, çoğu zaman sembolik gerçekler ve fantezilerle karıştırarak “Eski Ahit’in temellerini oluşturdular. (Dünya'nın Gizli Tarihi 1)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle