Normalleşme süreci en çok turizmcileri Sevindirdi

Tarihi taş konaklarıyla ve eşsiz mimarisiyle ünlü Mardin, koronavirüsün etkisiyle geçirdiği sessiz günlerden sonra normalleşme sürecine girilmesiyle Mardinli turizmciler, iç turizmin başlaması için gün saymaya başladı.

YAŞAM TURİZM
PAYLAŞ:

Mardin’de seyahat acenteleri, oteller ile kent esnafı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından hazırlıklarını tamamlayarak iç turizmin başlaması için gün saymaya başladı.

Tarihin yaşadığı şehir Mardin’de, yoğun misafir ağırlanan Eylül, Ekim, Kasım aylarında korona virüs salgın hastalığı nedeniyle sessizlik hakim oldu. Ziyaretçilerin yoğun olarak uğradığı tarihi Ulu Cami, Kasımiye Medresesi, Deyrul Zafaran Manastırı ve Dara Antik Kenti gibi tarihi ve doğal mekanlar uzun bir süre boş kaldı.     

   

Bu yıl korona virüs nedeniyle turizm hareketlerinin tedbirler çerçevesinde sürdürülmesi üzerine Mardin’de esnaflar, oteller ve seyahat acenteleri tüm hijyen kurallarını kapsayacak şekilde hazırlıklarını tamamladı. Yapılacak olan denetim ve hijyen çalışmalarına gönüllü olarak katılacaklarını belirten Mardin Turizm ve Otelciler Derneği MARTOD Başkanı Özgür Azad Güngör, iç turizmin normalleşme ile hareketleneceğini söyledi

Denetimlere ve uygulanacak olan eğitimlere, maske ve sosyal mesafe kurallarına bağlı kalarak kendilerinin de turizm sezonunu açmak istediklerini belirten Güngör,  “Bizler tabi ki bunun farkındayız, nitekim her sene gelecek seneye bir şeyler katıyoruz. Mardin, Midyat ve çevre ilçelerimizde bulunan yerleşim yerlerinde bulunan, gün yüzüne çıkarılmış ama bilinmeyen, az bilinen tarihi noktaları değerli misafirlerimize sunmak ve tanıtmak istiyoruz” dedi.

               

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle